Кремезний чоловік напав на дівчину через українську мову: поліція притягнула порушника до відповідальності
Інцидент стався у столичній книгарні «Сенс» 2 листопада. правоохоронці відреагували.
Деталі конфлікту виклала у соцмережі Катерина Косецька.
«За сусіднім столиком почали розмовляти російською мовою, що мене дуже здивувало, адже на дверях цього чудового закладу написане єдине ввічливе побажання — не послуговуватись російською. Через якийсь час я відреагувала й попрохала дотримуватись правил закладу й не спілкуватись мовою окупанта-агресора російською», — розповіла вона.
За словами дівчини, попри люб’язне прохання, чоловіки відреагували агресивно, почали глумитися, зокрема висловлюючи зневагу до української мови.
«учі язікі` заявив мені (я знаю 5 мов). Ще мені заявили `Ти такая патріотка`- так я патріотка, націоналістка своєї держави тому зараз я роблю дрони є голосом Музикантів що вже 3-й рік у полоні (а взагалі-то волонтерю ще з 2014-го), була учасницею Революції Гідності», — поділилася емоціями Катерина.
Як вона написала, чоловік, що сидів ближче спершу обматюкав її, а тоді почав погрожувати її хлопцю.
«Про всяк випадок я спробувала зафіксувати це на камеру, але в той самий момент чоловік різко сильно схопив мене за ліву руку, силою вирвавши з неї телефон, — переповідає Катерина. — Близько 20 секунд я безпорадно намагалась повернути свою річ у спортивного чолов’яги, що явно насолоджувався процесом, боляче викручуючи мені руку. Мабуть, його додатково тішила чимала публіка та заклики викликати поліцію. А коли я нарешті відібрала телефон, та глянула чи він не пошкоджений — ще раз спробував його відібрати».
Побачивши публікацію про мовний конфлікт у книгарні в центрі столиці, правоохоронці притягнули порушника до відповідальності.
Про це повідомили у поліції Києва.
Вони встановили особу порушника й місце його знаходження. Ним виявився 44-річний мешканець Київської області.
Поліцейські опитали зловмисника та склали відносно нього адміністративний протокол за статтею 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення — дрібне хуліганство. Крім того, зібрані матеріали будуть направлені Уповноваженому із захисту державної мови для розгляду та притягнення порушника до відповідальності.
До теми:
- Опитування щодо мовної стійкості: 55% громадян повністю перейшли на українську, а 22% говорять нею публічно. Дві третини (67%) опитаних розмовляють із молодшим поколінням переважно або виключно українською, лише 3% зазначили, що не звертають уваги на мову спілкування.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»