Зрізану зі стіни у Гостомелі графіті британця Бенксі зберігатимуть у «Києво-Печерській лаврі»
Робота таємничого художника Бенксі, яку намагались викрасти й зрізали зі стіни у Гостомелі, тепер зберігають у Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра».
Зображення стріт арт митця, виконані на стіні будинку щойно звільненої від рашистів Київщини, стали відомими в Україні та світі й мають статус легенди. На одній з них зображено жінку з вогнегасником в бігуді на стільці перед спаленим вікном.
А детективну історію про те, як настінний малюнок пані з бігуді хотіли викрасти лише капіталізувала роботу британця.
«Бенксі створив цю та інші роботи, щоби привернути увагу світу до України та жорстокості російських окупантів. Тепер його графіті зберігається там, де триває боротьба за українську культуру, історію та цінності для майбутнього», — розповіли у пресслужбі Заповідника.
«Шукай Бенксі в Лаврі, щоби побачити, як антивоєнний протест ХХІ століття, збережений від руйнування та мародерства, заховався серед памʼяток тисячолітньої православної святині», — звертаються до поціновувачів мистецтва у Заповіднику.
Фахівці Заповідника стверджують, що лавра сьогодні — це звільнений від «руского міра» культурний простір.
Він вміщує не лише старовинні реліквії, а й сучасні мистецькі проєкти.
«Ця робота Бенксі — символ жаху і протесту через воєнні злочини росії в Україні. В Лаврі, яка нарешті звільнилась від духовної російської окупації, графіті буде зберігатись у „відкритих фондах“. (фондосховище, доступне для вільного огляду)», — пояснили працівники.
Парадоксально, проте цікаво, поруч з роботою британського художника ХХІ століття можна буде побачити давньоруське графіті ХІ століття — шарж на одного з будівничих Успенського Собору.
«Невинне хуліганство тисячолітньої давнини», — зазначили ініціатори цікавої інсталяції.
Читайте також:
“Вкрав графіті Бенксі: киянину загрожує до восьми років тюрми».
«Поранені військові у Лаврі розуміють, за що йде війна, — інтерв’ю з керівником Нацзаповідника «Києво-Печерська лавра».
«„Ми маємо зрозуміти, що лавра — це бастіон людського духу», — керівник заповідника Максим Остапенко».
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»