Київ вирішив докапіталізувати «Київміськбуд» на 2,56 мільярда гривень
Загалом для відновлення будівництва ЖК компанія потребує 4,8 млрд грн.
Київ здійснить докапіталізацію ПрАТ «ХК «Київміськбуд» на суму 2,56 млрд грн. За відповідний проєкт рішення проголосували 77 депутатів на пленарному засіданні Київради вчора, 31 жовтня.
Це рішення є результатом детальних консультацій, проведених Комісією з вирішення проблемних питань «Київміськбуду», яку очолює заступник голови КМДА Владислав Андронов. Підтримка дозволить компанії відновити призупинені роботи на об’єктах, що є критично важливим для 40 тисяч інвесторів та загальної будівельної інфраструктури столиці.
Також депутати Київради закликали Уряд бути солідарним у вирішенні питання активізації будівництва ЖК «Київміськбуду».
Голова правління «Київміськбуду» Василь Олійник розповів, що компанія підготувала стратегічний план ефективного використання виділених коштів. Заплановано інвестувати в 11 проєктів — 10 житлових комплексів та один дитячий садок — які мають високу інвестиційну привабливість. За оцінками компанії, реалізація проєктів має принести прибуток у розмірі щонайменше 1,4 млрд грн з 2024 по 2027 роки.
Олійник зазначив, що «Київміськбуд» вже звертався до Кабінету Міністрів із запитом на компенсацію збитків, пов’язаних із завершенням об’єктів «Укрбуду», що становить 2,28 млрд гривень, але поки що відповіді не отримав. Київрада також ініціювала нове звернення до Уряду, підкресливши, що Кабмін має долучитися до стабілізації компанії, адже саме Уряд зобов’язав «Київміськбуд» завершити ці об’єкти.
У коментарі «Вечірньому Києву» представниця від ініціативної групи інвесторів Тетяна Сміян, яка з трибуни зверталася до депутатів, висловила вдячність за підтримку Київраді та зазначила, що ініціативна група й надалі буде боротися за житлові метри, адже на свою нерухомість очікують близько 40 000 громадян — інвестори «Київміськбуду» та «Укрбуду».
«Це рішення беззаперечно дасть старт, поштовх компанії. Київська міська рада надала згоду на збільшення статутного капіталу ПрАТ «ХК Київміськбуд» шляхом додаткової емісії та викупу акцій на суму 2,56 млрд грн. Місто наразі володіє 80% акцій, буде володіти ще більшою частиною компанії. І ці кошти мають піти на добудову перших житлових комплексів.
Ми переконані, що цей перший старт дасть можливість компанії поновити ділову репутацію. Ми маємо таку надію, що всі житлові комплекси врешті добудуються, бо ми стоїмо за всі наші ЖК. І будемо боротися далі, допоки кожен житловий комплекс не буде добудований. У нас є комісія, створена при КМДА, з розгляду проблемних питань «Київміськбуду».
Ми будемо спільно працювати в цій комісії з представниками будівельної компанії та керівниками Департаментів, для того, щоб ці кошти були реалізовані на першочергове будівництво, а в подальшому знайшлися гроші на добудову всіх об’єктів і компанія почала нормально працювати. Будемо контролювати використання цих коштів і, звісно ж, надавати всю залежну від нас допомогу. Також у планах — поборотися за 2,26 мільярди гривень, які має виділити Уряд, виконавши свої обіцянки, які стосуються компанії «Укрбуд», — наголосила Тетяна Сміян.
Своєю чергою Василь Олійник прокоментував, що рішення депутатів, щодо докапіталізації «Київміськбуду» дає зелене світло компанії.
«Докапіталізація компанії дозволить забезпечити житлом киян, серед яких є військовослужбовці, вимушені переселенці та інші категорії громадян, які очікують на своє житло. Місто отримає прибуток, а „Київміськбуд“ зможе продовжити роботу на благо столиці», — зауважив Олійник.
На сьогодні за ПрАТ «ХК «Київміськбуд» обліковуються 24 будівельні майданчики. Це понад 120 житлових будинків, 548 674 квадратні метри житлової площі.
За даними аудиторської компанії «Бейкер Тіллі Україна», сумарний запланований збиток компанії, пов’язаний із добудовою проєктів «Укрбуду», становить 2,28 млрд грн за цінами 2023 року. Визначений очікуваний збиток не є результатом власної господарської діяльності, а пов’язаний винятково з добудовою переданих об’єктів.
Також читайте: місто розраховує на участь держави в процесі стабілізації будівельної галузі в цілому та Київміськбуду зокрема.
Сніжана БОЖОК, фото Борис КОРПУСЕНКО «Вечірній Київ»