Рій дронів і робособаки: українські розробники продемонстрували нові технології для фронту. ВІДЕО
На полігоні оборонного кластера Brave1 протестували три найочікуваніші технології для фронту.
Відповідне відео опублікував у своєму Telegram‑каналі віцепрем’єр, міністр цифрової інформації Михайло Федоров.
«Фронт динамічний, у військових постійно зʼявляються нові технологічніпотреби. Деякі з них — критичні, їх треба закривати якнайшвидше, щоб не дати ворогу просунутися вперед. Зараз для бійців особливо актуальні три технології, які вже протестували Brave1 на серії полігонів», — розповів Федоров.
Рій дронів. Дає змогу одному пілоту керувати цілою групою БпЛА. Дрони в рою можуть автономно виконувати місії завдяки роботі в групі. Розробники показали, як працюють БпЛА в межах одного рою дронів, а також продемонстрували роботу цього рішення в операціях з роботами.
Керовані боєприпаси. Уражають ціль з підвищеною точністю. Такі боєприпаси автоматично наводяться на ціль, коригуючи власний політ. Використання цих боєприпасів суттєво підвищує ефективність бойових вильотів дронів-бомберів.
Робособака. Також протестували технологію, яку вже активно використовують у військових операціях у США та інших державах, — робособаку.
«Ви точно бачили цивільний аналог цього пса, але військова версія робота показує дуже високу ефективність», — пояснив Федоров.
За його даними, робособака виконує логістичні та розвідувальні функції за різних погодних умов та ландшафту. Тільки на одній зарядці може долати майже 10 кілометрів.
«Технологія показує класний результат, тому Brave1 уже комунікує з американською компанією, щоб Сили безпеки і оборони почали використовувати робособаку в Україні», — розповів міністр.
Читайте також:
«У Мінцифри показали робота, який може евакуйовувати поранених з поля бою».
Олександр ГАЛУХ, «Вечірній Київ»