Не для службового використання: у РНБО пояснили рішення щодо Telegram

Рішення не стосується офіційних тelegram-каналів органів державної влади.
На засіданні Національного координаційного центру кібербезпеки (НКЦК), яке відбулося 19 вересня 2024 року, було розглянуто питання використання Telegram.
За результатами наради рекомендовано обмежити використання функції месенджера Telegram для службового листування зі службовою метою та на службових пристроях.
«Рішення НКЦК носить рекомендаційний характер для Уряду, проте не стосується офіційних тelegram-каналів органів державної влади», - пояснив Секретар Ради національної безпеки і оброни України Олександр Литвиненко.
На засіданні НКЦК начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов також навів обґрунтовані дані щодо наявності у російських спецслужб доступу до особистого листування користувачів Телеграму, навіть видалених повідомлень, а також їхніх персональних даних.
«Я завжди виступав і виступаю за свободу слова, але питання Телеграм — це питання не свободи слова, це питання національної безпеки», — наголосив він.
Представники СБУ і Генштабу зазначили, що Телеграм активно використовується ворогом для кібератак, розповсюдження фішингу та шкідливого програмного забезпечення, встановлення геолокації користувачів, корегування ракетних ударів тощо.
З метою мінімізації цих загроз було прийнято рішення щодо заборони встановлення та використання Телеграм на службових пристроях працівників органів державної влади, військовослужбовців, працівників сектору безпеки і оборони, а також підприємств — операторів критичної інфраструктури.
Виняток становитимуть лише ті особи, для яких використання цього месенджера є частиною службових обов’язків.
Читайте також:
Рашисти викрали у киянина особисті дані й погрожують розправою
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»