Понад півтори тисячі людей написали Радіодиктант єдності в університеті Грінченка

В аудиторіях на студеньських лавах сиділи разом викладачі та молодь.
Радіодиктант для грінченківців став святом, тому аудиторія майоріла вишиванками.


Повітряна тривога, яка пролунала під час написання тексту, не завадила грінченківцям продовжити писати, хтось це робив в укритті, синхронізувавшись з ефіром, а хтось продовжив написання після оголошення відбою повітряної тривоги.
«Всі були дуже зацікавлені в тому, щоб все-таки написати диктант. І ми вважаємо, що це дуже об’єднуючий для нас захід, це патріотично, це Радіодиктант національної єдності», — сказала заступник декана Факультету журналістики з науково-методичної та навчальної роботи Вікторія Сошинська.


«Завдяки телеефіру ми змогли побачити тих українців, які доєдналися до написання диктанту з інших країн: ми відчули, що вони тут, з нами. Все, що відбувається, коли українці пишуть цей диктант, дуже чітко відображає єдність нашого народу», — поділилася враженнями студентка університету Грінченка Дарія Максимчук.
Нагадаємо, текст «Магія голосу» для 25-го Радіодиктанту єдності написала Оксана Забужко. Цьогоріч диктором був військовий та музикант Павло Вишебаба, автор збірки віршів «Тільки не пиши мені про війну».
Читайте також: «Опитування щодо мовної стійкості: 55% громадян повністю перейшли на українську, а 22% говорять нею публічно».Актуальність мовної стійкості сьогодні мало хто візьметься заперечувати. Й у день, коли всі охочі писали радіодиктант національної єдності, з’явились результати опитування, яке показує, хто і як послуговується українською.
Понад половина українців (55%) повністю перейшла на українську мову або завжди користувалися нею і в побуті, і в публічному спілкуванні.
Катерина НОВОСВІТНЯ, «Вечірній Київ»