Прокурори з інвалідністю: найбільше їх виявили на Хмельниччині та Черкащині
На Черкащині та Хмельниччині майже 30% всіх прокурорів — мають статус осіб з інвалідністю.
Офіс генерального прокурора продовжує службове розслідування за фактами можливих зловживань прокурорів під час отримання групи інвалідності.
Перевірка охоплює всі регіони, спецпрокуратури та центральний апарат.
Вивчають питання, пов’язані з набуттям прокурорами статусу особи з інвалідністю, так і отримання пенсійних виплат за рішенням суду.
Пресслужба Офісу прокурора в телеграм-каналі також написала, що досудове розслідування здійснює ГСУ Державного бюро розслідувань за процесуального керівництва Генеральної інспекції Офісу генпрокурора.
За попередніми даними, високий відсоток прокурорів, які мають статус особи з інвалідністю, виявлено у двох областях: Черкаській та Хмельницькій.
У Черкаській області 60 прокурорів органів прокуратури мають статус особи з інвалідністю. А це — 27,4% від загальної кількості прокурорів, які там працюють. 59 із них отримали інвалідність до повномасштабного вторгнення.
У Хмельницькій області такий статус має 61 прокурор або 29,8% від загальної кількості. 50 отримали групи до повномасштабного вторгнення.
В решті прокуратур та в Офісі генерального прокурора цей показник не перевищує 10%.
«Зокрема, у 18 прокуратурах частка прокурорів, які мають групи інвалідності, менша за 5% від загальної чисельності, ще у 11 прокуратурах — від 5 до 10%. В Офісі генерального прокурора 22 прокурори мають статус особи з інвалідністю. Це 2,5% від загальної чисельності прокурорів, які працюють у центральному апараті», — йдеться в публікації.
Кожен факт перевірять та нададуть оцінку, як у межах службового розслідування, так і в межах кримінального провадження.
Як зазначається, за виявленими фактами також розслідується кримінальне провадження за ч. 4 ст. 27, ч. 2 ст. 358, ч. 4 ст. 358, ч. 3 ст. 369 (підроблення документів, надання неправомірної вигоди службовій особі) Кримінального кодексу України.
«Вечірній Київ» писав про те, що на РНБО розглядали факти, оприлюднені у журналістському розслідування про інвалідність прокурорів та їх заступників, яка викликає підозру у зловживанні, а також ситуація. що склалась із МСЕК.
«Зеленський ввів у дію рішення про ліквідацію всіх МСЕК».
Також цього ж дня на тлі скандалів пов’язаних з МСЕК свою посаду залишив Генпрокурор України.
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»