У Києві на церемонії Global Teacher Prize Ukraine нагородили найкращих вчителів України
Серед фіналістів був і київський вчитель з інформатики Олександр Думишинець.
5 жовтня увосьме відбулося нагородження премією Global Teacher Prize Ukraine 2024, яка відзначає видатних українських вчителів. Переможець національної премії отримує 1 мільйон гривень та вирушає на світове нагородження Global Teacher Prize.
Цьогоріч Премія отримала 1 200 заявок та стала рекордною з кількості номінацій від батьків та учнів — понад 2 000. Крім того, рік став рекордним за кількістю сільських учителів.
До фіналістів Global Teacher Prize Ukraine 2024 увійшли 10 вчителів з різних регіонів України, що навчають дітей різним предметам:
- Владислав Кронгауз з Харкова — історія
- Лариса Романишин з Львівщини — хімія, фізика, біологія
- Владислав Акименко з Харківщини — історія та географія
- Катерина Корзун з Дніпропетровщини — українська мова та література
- Тетяна Ткач з Київщини — англійська мова
- Ольга Ельзент, що вимущено переїхала з Покровська в Тернопіль — алгебра і геометрія
- Олексій Качан з Вінничини — фізкультура
- Леся Павлюк з Івано-Франківська — початкові класи
- Олександр Думишинець з Києва — інформатика
- Ярослав Федько з Дніпра — фізика
Головною переможницею національної премії Global Teacher Prize Ukraine 2024 стала Леся Павлюк, вчителька початкових класів з Івано-Франківська, йдеться на сторінці премії.
Вона працює в Ліцеї № 7 Івано-Франківської міської ради. Однією з перших у своїй школі взялася працювати з інклюзивним класом. Прагне зробити навчальний процес у початкових класах ефективним і цікавим для кожної дитини. Вчителька розробляє методичні посібники, курси і навчає інших педагогів. Поза уроками заохочує учнів до творчих і благодійних заходів, зокрема, на підтримку ЗСУ.
Леся Павлюк виграла головний приз — 1 000 000 гривень для власного освітнього проєкту та можливість вирушити в подорож на світову премію Global Teacher Prize.
KSE Foundation відзначив трьох STEM-вчителів грантом у розмірі 200 тисяч гривень. Спецвідзнаку отримали: Катерина Корзун, вчителька української мови та літератури з Дніпропетровщини, яка руйнує стереотипи про сільську школу, Лариса Романишин зі Львівщини, яка з початком повномасштабної війни вона долучилася до волонтерського проєкту «School to Go», аби навчати українських дітей за кордоном, Ярослав Федько з міста Дніпро — вчитель фізики, який використовує інноваційні методи, зокрема платформи для гейміфікації та набори для робототехніки.
Спільно з Uklon вперше відзначили вчителя у категорії «Інклюзивність» Ним став Владислав Акименко, вчитель історії та географії з Харківщини.
У вересні 2022 року Владислав став ініціатором створення Лозівської школи онлайн, обʼєднавши 100 педагогів своєї громади. Завдяки ініціативі вдалось створити 169 уроків з української мови, історії України та математики, уроки безпеки та «Захисту України», руханки та психологічні хвилинки. Крім цього, Владислав організував команду педагогів для роботи в тимчасових освітніх центрах на Лозівщині, де понад дві тисячі дітей проводять дозвілля та надолужують освітні втрати.
Переможець отримав грошову нагороду у розмірі 250 000 гривень на розвиток інклюзивного класу.
Вихователька з Хмельниччини Оксана Масовець перемогла в спеціальній номінації «Дошкілля». Вона застосовує сучасні підходи всебічного розвитку своїх вихованців, які орієнтовані на свободу вибору, навчання через гру та власний досвід. Окрім цього, вихователька підтримує дітей з особливими освітніми потребами та впроваджує ініціативи для їхньої соціалізації
Вона отримує півмільйона гривень на здійснення своєї освітньої мрії.
Премію для видатних учителів Global Teacher Prize Ukraine організує Освіторія за підтримки Міністерства освіти і науки України, Міністерства цифрової трансформації України, Дія.Освіта, Мрія, Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, який у межах премії підтримує спеціальну номінацію «Дошкілля».
Нагадаємо, цього тижня вручили нагороди найкращим освітянам столиці. Напередодні Дня працівників освіти 58 відзнак отримали найкращі працівники галузі та тф освітянам, хто сьогодні стоїть на захисті нашої держави.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»