Боєприпаси стали експонатами: до київського Музею війни передали цінні артефакти
Серед них — різні типи боєприпасів та військових засобів.
Нещодавно в Музеї війни відбулася непересічна подія — Національний музей-заповідник української військової звитяги передав артефакти до фондозбірні. Передача предметів музейного значення між такими установами національного рівня відбулась уперше, повідомляють у музеї.
Привезені зелені ящики містили 18 одиниць дуплетних масогабартиних макетів боєприпасів. Це справжня зброя, яка використовувалась у бойових діях, а згодом була зарахована до науково-допоміжного фонду Національного музею-заповідника української військової звитяги. Тепер генеральний директор цієї установи Владислав Альохін передав її на довічне зберігання до Музею війни.
Різні типи боєприпасів та військових засобів, серед яких протипіхотні міни, ручні гранати, елементи касетної авіабомби та багато іншого, будуть використані в експозиційній і науково-дослідній діяльності. Більшість із них — іноземного походження й надійшли від країн-партнерів як допомога в боротьбі з російським агресором.
Кожне із цих матеріальних свідчень російсько-української війни не лише демонструє технічні досягнення у виробництві боєприпасів, а й відображає певний етап розвитку військових технологій у світі.
6 вересня на відкритті виставки «…за межею свого рідного краю» Владислав Альохін уже передав до фондових колекцій Музею війни оздоблену петриківським розписом гільзу від ракети — однієї з тих, якими наші Сили оборони збивали ворожі БпЛА над Вишгородським районом Київщини. Саме це поклало початок співпраці між двома музейними установами.
До слова, сьогодні, 1 жовтня, до Дня захисників та захисниць України вхід на всі експозиції та виставки Музею війни безплатний.
Нагадаємо, Музей війни демонструє виставку про історичний портрет та сучасність Курщини. Проєкт став результатом чотириденної експедиції колективу до міста Суджі, яке від початку серпня знаходиться під контролем військових Збройних сил України.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»