Як вдосконалити мистецтво розмовної англійської?

Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

Вільне володіння англійською мовою дарує дітям та дорослим чимало можливостей, які не доступні іншим. Так, вони можуть впевнено будувати контакти з людьми з більшості країн світу. Знання англійської також додає впевненості під час подорожі, адже це — можливість швидко орієнтуватися в нових умовах. Проте цим переваги володіння мовою не обмежуються.

Вдосконалити розмовне мистецтво найкращим чином допоможе репетитор з англійської. У супроводі досвідченого викладача можна доволі швидко сформувати потрібні навички та навчитись їх використовувати у різних обставинах. А для роботи поза заняттями варто використовувати перевірені способи, які допоможуть відточити майстерність. Вашій увазі — 5 порад, за допомогою яких ви зможете вдосконалити свою розмовну англійську.

Все починається з граматики

Як би прикро для деяких учнів це не було, освоювати базові граматичні конструкції потрібно не лише для успішного складання тестів, а й для розвитку навичок усної комунікації. Саме на їх основі будуються речення і фрази, які потрібні для зрозумілого діалогу. Знання базових граматичних конструкцій стане «шаблоном», який надалі можна буде використовувати для різних ситуацій та контекстів. Тому ігнорувати цю частину вивчення англійської мови точно не варто.

Великий словниковий запас — інструмент ефективної комунікації

Щоб вільно комунікувати та виражати свої думки англійською, потрібно добре володіти блоками тематичної лексики. Важливість цього легко зрозуміти на прикладі рідної мови. Тільки уявіть, скільки відповідних слів вам треба знати, щоб, наприклад, підтримати small talk з сусідкою, чи пояснити перехожому, як пройти до найближчого магазину.

Словниковий запас формується та розширюється поступово. Але цей процес не відбувається сам собою. Щоб швидше досягти бажаних результатів, варто регулярно вивчати нові слова. Для цього можна використовувати спеціальні посібники або застосунки для смартфона.

Практика починається з читання

Не варто нехтувати однією з найбільш відомих рекомендацій експертів — читати вголос. Вміння говорити іноземною мовою залежить не лише від знання граматики та слів. Для цього буквально потрібно тренувати мовний апарат. Адже вимова деяких звуків в англійській мові принципово відрізняється від української фонетики. 

Для цього можна використовувати книжки, окремі статті та навіть комікси — все піде на користь. Чим частіше ви тренуватимете свої голосові зв’язки, тим швидше ви зможете впевнено говорити англійською.

Споживайте контент з користю

Часто класичні підручники з англійської формують у дітей дещо хибне уявлення щодо того, як говорять носії в повсякденному житті. Можна стикнутись з ілюзією, що англійці та американці використовуються виключно правильні граматичні конструкції, чітко та відповідно до правил вимовляють кожен звук. Проте це не так. І найкращий спосіб доторкнутись до реальності та водночас вдосконалити власні навички — споживання native контенту.

Знайдіть цікаві подкасти, фільми та серіали (можна з субтитрами), підпишіться на спільноти за інтересами в соціальних мережах. Кожне таке «заняття» так чи інакше позитивно вплине на рівень вашої англійської. Саме ці дії вважаються одним з найефективніших пасивних способів вивчення мови.

Оберіть свого репетитора

Репетитор англійської в Києві чи для онлайн занять — найбільш ефективний спосіб досягти своєї мети. Вчитель стане вашим надійним помічником і наставником, який підбере методи навчання відповідно до ваших індивідуальних особливостей та цілей. Він допоможе не лише покращити вимову, здобути гідний словниковий запас та засвоїти граматику, а й подбає про те, щоб процес був максимально цікавим. А ви — залишались вмотивовані та не втрачали жагу до знань на цьому шляху. 

Леонід РУДЕНКО