Марина Хонда проінспектувала, як облаштували вхідні групи у будинках в Дарницькому районі
Проєкти розроблені за участі експертів з безбар’єрності, враховуючи сучасні вимоги.
Місто поступово стає зручнішим для людей з інвалідністю та маломобільних громадян. Зокрема завдяки створенню безбар’єрного простору у вхідних групах житлових будинків. Так, усі міські райдержадміністрації РДА мають адресні переліки житлових будинків, де у 2024 році заплановано встановити пандуси або електропідйомники.
Заступниця голови КМДА Марина Хонда та в.о голови Дарницької РДА Микола Калашник оглянули будинки, де відповідно до вимог безбар’єрності відбувається облаштування вхідних груп. Відвідали багатоповерхівки за адресами Юрія Литвинського 42/15, Степана Олійника, 7 та 9, Михайла Драгоманова 3, А та 23, Б.
«Дарницька районна в місті Києві державна адміністрація продовжує утримувати один із найвищих показників виконання. Сподіваюсь, що всі райони Києва до кінця цього року продемонструють високий результат», — зазначила Марина Хонда.
Проєкти розроблені за участі експертів з безбар’єрності, враховуючи сучасні вимоги.
На вибір мешканців та з урахуванням проєкту самого будинку, встановлено кількарівневий пандус з пологим нахилом або електропідйомник з двома кнопками запуску для самостійного користування. Також відремонтовано сходи, встановлено спеціальну плитку, що мінімізує ефект ковзання, розширено дверні отвори, повністю усунено пороги тощо.
«Це важливі кроки на шляху до створення комфортного середовища для всіх мешканців Києва. Але на жаль, багато будинків не включено до переліку на 2024 рік. Через масштаби житлового фонду та високу вартість якісної реконструкції, на повне переоблаштування вхідних груп піде не один рік», — зазначила Марина Хонда.
Якщо ваш будинок потребує пандуса або електропідйомника, треба звертатися до районної адміністрації для розгляду питання на наступні періоди.
Звернутися можна на адресу електронної пошти, яка зазначена на сторінці району в розділі «Доступність вхідних груп житлових будинків» у рубриці «Безбар’єрність», або до Контактного центру міста Києва.
Нагадаємо, у столиці проживають понад 150 тисяч людей з інвалідністю, з них близько 9,5 тисяч набули інвалідність внаслідок війни. Тому місто активно працює над створенням середовища, доступного для всіх.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»