Призери Олімпіади бігли разом з людьми з інвалідністю: у Києві відбувся інклюзивний забіг «Сила Єдності»
Кошти, зароблені на інклюзивному забігу «Сила Єдності», спрямують на підтримку бійців «Третьої Штурмової бригади».
Понад 400 учасників різного віку зібрались сьогодні на Оболонській набережній, щоб взяти участь у інклюзивному забігу «Сила Єдності».
Чимало з них прийшли сюди цілими родинами. Діти з інвалідністю, які користуються кріслами колісними, вийшли на дистанцію разом з батьками.
Настрій у всіх був піднесений. Чудова погода, добре підібрана локація — біля річки, дружнє спілкування і взаємна підтримка — все це створювало особливу атмосферу.
Ольга Акімова, організаторка забігу, чемпіонка світових марафонів, яка всиновила у час війни дітей-сиріт, звернулась перед початком забігу до присутніх:
«Такі заходи важливі не стільки для людей з інвалідністю, як для людей без інвалідності. Щоб ми змінили свої стереотипи щодо їхнього сприйняття. Дивіться, спілкуйтесь, рухаємось і біжимо!»
Наталя Плюта багато років займається бігом, вона не має інвалідності, але вирішила бігти, як тільки дізналась про проведення забігу. Жінка вважає, що подібні забіги стали частими, популярними у Києві, вони об’єднуються людей.
«Завжди, коли маю можливість — беру участь. Треба привертати увагу молоді, щоб вони сприймали подібні забіги та змагання не як щось особливе, а як норму, щоб мали потребу у спільних спортивних активностях, дух змагання додає наснаги та поєднує людей!»
Серед тих, хто вирішив підтримати інклюзивних забіг були й військові, що пережили ампутації. Вони спілкувались з дітьми зі спортивних шкіл та гуртків. Це стало для юних киян особливим досвідом, адже вони на конкретних прикладах розуміли, що таке мужність жити так, як ти хочеш, втілювати мрії і робити самостійний вибір.
Ліза Таран зі школи інклюзивного моделінгу «НоваЯ» вирішила підтримати забіг. Дівчина вважає, що у таких заходах всі — як один дуже відчувається взаємна підтримка і згуртованість. вона звернула увагу на те, як багато людей посміхаються. У всіх чудовий настрій, адже на таких змаганнях є радість подолання, є відчуття, що ти зробив кілька кроків уперед, що у тебе є однодумці і справжні друзі.
Відомі спортсмени, учасники та призери Олімпійських ігор у Парижі та Токіо сьогодні вийшли на дистанцію, щоб пробігти разом з людьми з інвалідністю. вони спілкувались з ними, радо відповідаючи на всі запитання, фотографувались, вселяли впевненість у власних силах.
Владислава Олексієва, бронзова призерка Олімпіади у Парижі з синхронного плавання розповіла, що для неї важливо бути на подібних змаганнях:
«Важливо доносити діткам і дорослим, що спорт доступний і важливий. Що інклюзивність повинна стати правилом нашого суспільства».
«Я — батько дівчинки з інвалідністю, яка вперше бере участь у забігу. Біжить на 500 метрів, вона з ДЮСШ „Шанс“, де займається плаванням. Я вважаю це важливим, адже дітей з інвалідністю чимало. Але до них все більше і більше уваги. Важливо, що у таких змагань є групи підтримки, подивіться, спонсори вкладають гроші у розвиток інклюзивного спорту!» — поділився думками з «Вечірнім Києвом» батько Єви, Євген Власенко.
Учасники забігу, які користуються кріслами колісними, обирали різні дистанції. Поруч з ними у кріслах долали відстань і люди без інвалідності, їм було важливо відчути, які зусилля треба докласти тим, хто рухається завдяки саме кріслу.
Після забігу вони зізнались, що це — надзвичайно важко, що вони відчували втому, але по-справжньому зрозуміли, як доводиться жити людям з інвалідністю.
Взяв участь у змаганнях і очільник Оболонської РДА Кирило Фесик. Він зазначив, що подібних заходів на Оболоні буде проводитись більше, адже столиця має стати безбар’єрним містом й для цього чимало залежить саме від кожного киянина.
Ігор Козакевич — тренер з плавання ДЮСШ «Шанс», який тренує діток з інвалідністю, розповів «Вечірньому Києву», що на його думку це — дуже важливо для дітей.
«Спорт дуже корисний для всіх, а для таких дітей особливо. Він дає їм впевненість у власних силах, він зміцнює їх духовно і фізично. Тут, на змаганнях — вони серед людей, у них є сильна мотивація. Не важливо першим прийти до фінішу, важливо знайти сили прийти сюди і просто пройти дистанцію. Це все велика перемога!» — зазначив тренер Козакевич.
Батьки дітей з інвалідністю у розмові з кореспонденткою «Вечірнього Києва» говорили про те, що тривалий час люди на кріслах колісних, чи ті, що мають інвалідність, були приречені знаходитись вдома. Тепер в країні все змінюється.
Працюють реабілітаційні центри, де йдеться не лише про фізичну реабілітацію, а й соціальну, психологічну. Такий захід, як сьогодні, де бере участь велика кількість людей, де всі поруч і підтримують один одного — важко переоцінити. Атмосфера, настрій, активність — все це дуже позитивно впливає на дітей, які мають розвиватись.
До слова, інклюзивний забіг проходив під гаслом:
«Разом ми будуємо світ, де кожен має право на активне життя та рівні можливості!»
«Вечірній Київ» писав про те, що Рома і Саша, які вижили після російських атак, станцювали разом у Києві. Діти виступили на Четвертому саміті перших леді та джентльменів. Учасники Саміту також зустрілися з двома маленькими українцями, які постраждали від війни.
Ольга СКОТНІКОВА, Борис КОРПУСЕНКО, «Вечірній Київ»