Відома та невідома Троєщина: для юних киян організували цікаву екскурсію районом
«Життя дало тріщину — їду на Троєщину» — мабуть, багато хто чув цю фразу. Серед киян заведено іронізувати над лівобережною частиною міста, особливо над Троєщиною.
У Деснянському районі спростовують це іронічне твердження. І в рамках проєкту «Молодіжний простір Деснянського району міста Києва» для юних читачів Бібліотеки 115 для дітей спільно з Управлінням у справах молоді та спорту Деснянської РДА організували екскурсію на тему: «Відома та невідома Троєщина. Розвінчуємо міфи та стереотипи».
«Дітвора була в захваті від побаченого, адже всі без виключення вперше побували в таких унікальних місцях, завдяки яким можна подивитися на район зовсім з іншого ракурсу — мурали, скульптури, пам’ятники та цікаві історії від кваліфікованого гіда, члена Всеукраїнської асоціації гідів Ольги Троханчук запам’яталися усім присутнім», — розповіли у Деснянській РДА.
Зокрема хлопцям та дівчатам показали мозаїчне панно «До життя» на фасаді школи №251. Його створили у 1986 році Володимир Прядка, Володимир Пасивенко та Олена Владимирова. Ця мозаїка, а також панно, зображене на школі №119 зберігають, відповідно до рішення експертної ради при департаменті будівництва та архітектури, у складі архітекторів, істориків і галузевих фахівців.
Побували біля першого у Києві пам’ятника Воїну-добровольцю, який встановили ще у 2016 році на проспекті Червоної калини, 2.
Під час екскурсії переконалися, що Троєщина — це комфортний та зелений житловий масив, що має ряд своїх родзинок, яких не знайдете більше ніде в Києві.
Читайте також: на Троєщині відкрили оновлене укриття: стіни прикрашає Самчиківський розпис.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»