Рятував поранених у касці та бронежилеті: з неволі випустили Героя України Віктора Івчука
З 2014 року медик опікується пораненими військовими. А останні два роки він пробув у російському полоні.
У пʼятницю, 13 вересня, з російського полону повернули 23 захисниць та 26 захисників. Серед них — 41-річний Герой України, полковник медичної служби Віктор Івчук.
З початку російсько-української війни чоловік опікувався пораненими бійцями. З 2014 року служив на Донбасі в складі 95-ї окремої десантно-штурмової бригади на посаді начальника медичної служби. Брав участь у відомому рейді 95-ї бригади. Під час штурму Савур-Могили, що на Донеччині, він отримав вогнепальне поранення, проте, незважаючи на це, організував евакуацію десятків поранених побратимів.
Віктор Івчук — перший військовий медик, який отримав орден «Богдана Хмельницького» ІІІ ступеня; удостоєний званням Герой України з орденом «Золота Зірка».
За місяць до початку повномасштабної війни, чоловіка перевели з Києва до Маріуполя, де він став командиром 555-го військового шпиталю.
На сайті «Військові медики України» зазначається, що з початку широкомасштабного вторгнення рф командир Івчук та команда медиків шпиталю врятували сотні життів захисників Маріуполя та мирних жителів.
Шпиталь неодноразово піддавався прицільним обстрілам і бомбардуванням. Медики були змушені працювати в касках і бронежилетах.
«В середині березня у приміщення влучила чергова бомба, залишатись там вже було неможливо. Весь медичний персонал разом із пораненими розділився на дві групи. Перша долучилася до українських військових на „Азовсталі“, друга, в тому числі і командир — Віктор Івчук — вирушила до металургійного комбінату імені Ілліча», — йдеться на сайті «Військові медики України».
11 квітня 2022р указом президента Володимира Зеленського Івчуку Віктору Михайловичу було присвоєно звання Герой України, а 12 квітня його разом з особовим складом захопили в полон.
За словами дружини, тоді чоловік прощався з нею та сином, тому що не знав, що на них чекає далі, чи проживуть вони ще день, чи зможуть вистояти.
За два роки, 13 вересня 2024 року, Віктора Івчука вдалось обміняти. Він повернувся до своєї родини.
Даша ГРИШИНА, «Вечірній Київ»