На фронті загинув братчик Київського Кобзарського цеху Сергій Павліченко
Військовослужбовець та майстер музичних народних інструментів Сергій Павліченко поліг на Покровському напрямку.
Про смерть друга повідомив бандурист та очільник гурту «Хорея Козацька» Тарас Компаніченко.
«Нема слів — біль і сум. Ми називали його в нашому колі старих друзів Грицько, написав він. — Грицько Папуга — таке нове козацьке ймення дали йому друзі в часі відродження нашого щирого Вільного Козацтва. Щирий козак, справжній гайдамака, майстер музичних інструментів (бандури, кобзи, ліри та гуслі). Братчик «Щирого брацтва», братчик Кобзарського цеху, Київського Кобзарського Цеху, був в колі Історичного клубу «Чорні Запорожці».
Він зауважив, що Сергій Павліченко був активним учасником усіх Майданів та Революцій. Під час протистояння з силовиками вночі з 18 на 19 лютого був поранений.
Також він — співавтор першого фільму про «Холодноярських гайдамаків- повстанців», співтворець кобзи, на якій найбільше грає Тарас Компаніченко.
З перших днів повномасштабної війни Сергій пішов добровольцем. Спершу воював у ДФТГ, потім у військо- бойовій бригаді. Був тричі поранений.
«Тепер в сонмі героїв- поліг в борні за Волю України! Царство небесне і вічний спокій! Дякуємо за чин! Прости нас! Вічна Слава! Вічна Дяка! Смерть дикому людожерному московському імперіалізму рф», — написав Тарас Компаніченко.
«Відійшов у вічність син нашого народу, безмежно талановитий творець музичних інструментів, які звучать у наших серцях. Ніякі славослів’я не повернуть нам велику людину. Який біль огортає душу, — написав у коментарях художник монументально-декоративного мистецтва Володимир Прядко. — Оплакуємо сина-воїна, захисника нашого роду.Хай звучать його бандури вічно! Будемо пам’ятати музику його серця! Герою слава! Дякуємо за подвиг! Смерть ворогам!».
Режисер Олесь Санін поділився, що у фільмі «Довбуш» звучав голос ліри, що зробив Сергій Павліченко.
«Моя фотографія з Покрови у Рівному 14 жовтня 2021 року. В руках колісна ліра роботи Грицька Павлюченка. Ми були радісні і щасливі. На цій лірі тепер гратимуть учні, діти спіпецької школи. Її голос звучав у фільмі „Довбуш“. Але…порвалася її співаниця. Прийшла звістка, що поклав голову наш братчик за нашу свободу на фронті під Покровськом, — написав він. — Ти завжди був Воїном, завжди Лицарем. Вічна слава, тобі брате. Царства Небесного».
«Ми познайомились з Сергієм на фестивалі Зеленого туризму. Він був колоритно одягнений, що відразу кидалося у вічі і демонстрував на виставці старовинні музичні інструменти, кобзу, ліру, бандуру. Я була здивована, коли дізналася, що він їх сам зробив, — пригадує Лю Тим з Черкас. — З тих пір приятелювали. Він частенько навідувався до нас у гості зі своїми друзями. Зробив на моє замовлення кобзу в музей „Вільшанська світлиця“. Його майстерня була справжнім музеєм творчості. Талановитий майстер, справжній патріот… Спочивай з миром, друже».
Вічна та світла пам’ять!
Читайте також:
На початку вересня біля Малої Токмачки на Запоріжжі загинув командир протитанкового взводу Георгій Шовкошитний. Йому був 41 рік. З перших днів війни Георгій Шовкошитний пішов добровольцем до ТРО, а згодом приєднався до Збройних сил України.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»