У Чорнобильській зоні горять заміновані ліси. ФОТО
Рятувальники продовжують гасити пожежі у зоні відчуження.
Площа займань перевищила 2600 гектарів. Гасіння вогню ускладнюється мінною небезпекою для рятувальників. На місце ліквідації масштабної пожежі в зоні відчуження виїхав заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів Сергій Власенко. Про це повідомили у Міндовкілля.
Станом на 20:00 7 вересня вогонь пройшов площу в 900 гектарів у Корогодському лісництві, що на території колишнього Іванківського району. У Денисовецькому лісництві вигоріло 915 гектарів, у Паришівському — 250 га, а у Луб’янському — 550 га. Остаточна площа, пройдена вогнем, буде визначена після ліквідації пожеж.
До гасіння пожеж залучені понад 560 людей і більше ніж 140 одиниць техніки. З них від ДСНС — 431 працівник і 106 одиниць техніки.
У Луб’янському та Корогородському лісництвах на цей час пожежі локалізували. У Корогородському лісництві фахівці проклали протипожежний розрив. Спостерігається тління окремих осередків.
У Денисовецькому лісництві — сильне задимлення. Роботи з локалізації загорянь ускладнює мінна небезпека. Під час обстеження місцевості піротехніками ЗСУ виявили та ліквідували чотири вибухонебезпечні предмети. Там також прокладають протипожежний розрив.
У Паришівському лісництві територія частково замінована, до локалізації залучені сапери ЗСУ. Ситуація контрольована.
Повідомляється, що через пожежонебезпечну ситуацію у зоні відчуження діє посилений контроль за радіаційною ситуацією. Автоматизована система контролю здійснює безперервний моніторинг на 39 пунктах. Дані до диспетчерського центру надходяь щогодини, а в умовах надзвичайної ситуації — щохвилини.
Зазначається, що загрози об’єктам критичної інфраструктури немає. Йдеться про Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива, комплекс виробництв «Вектор» та пункт захоронення радіоактивних відходів «Буряковка». Радіаційний фон у нормі.
Тим часом столичні рятувальники ліквідували займання трав’яного настилу у Деснянському, Дарницькому та Оболонському районах.
Олександр ГАЛУХ, «Вечірній Київ»