На Київщині презентували соціальний проєкт «Місця пам’яті»
У його межах можна відвідати 9 локацій, де навесні 2022 році відбувалися трагічні події.
У Київській області відбувся інформаційно-екскурсійний тур в рамках соціального проєкту «Київщина. Місця пам’яті».
Пілотний проєкт розроблений Київською обласною державною адміністрацією спільно з Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України, Державним агентством розвитку туризму, Українським інститутом національної памʼяті, територіальними громадами, представниками збройних сил, інформує КОВА.
Загалом, в рамках проєкту можна відвідати 9 локацій про які знає весь світ:
- Ірпінь: Романівський міст, ЖК «Ірпінські Липки», Цвинтар автомобілів, Центральний будинок культури
- Буча: вул. Вокзальна, Церква Святого Апостола Андрія Первозванного та Всіх Святих
- Гостомель: військове містечко, Мрія, меморіал «Янгол Перемоги» у с. Мощун
- Бородянка: центральна площа
Сьогодні, 7 вересня, освітяни, журналісти та всі охочі відвідали 7 локацій в Ірпені, Бучі та Мощуні, де навесні 2022 року відбувались бойові дії.
Учасникам заходу запропонували скористатися встановленими інформаційними стелами, AR дзеркалами, сенсорними інформаційними терміналами, табличками з QR-кодами, які спрямовують на сайт проєкту з доповненою реальністю «Місця пам’яті».
Також відвідувачам розповіли про знакові моменти оборони Київщини на кожній із відвіданих локацій.
«Одне зі знакових місць — Мощун, який став символом незламності. Адже саме битва за Мощун стала вирішальною, — зазначив перший заступник КОДА Микола Бойко. — Нещодавно тут відкрили Меморіал „Янголи перемоги“ на честь захисників Київщини. За три місяці провели благоустрій, привели до ладу окопи, зробили доріжки, встановили стелу загиблих героїв, де за допомогою AR технології можна побачити історію життя героя».
За його словами, над проєктом спільно працювали Київська обласна державна адміністрація, Гостомельська ОВА, волонтери, військові, родичі загиблих захисників.
Напередодні Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про внесення до Державного реєстру нерухомих памʼяток України обʼєкту культурної спадщини як памʼятки історії національного значення «Поле бою: Битва за Мощун». Ця локація посідає одне з ключових місць у проєкті «Київщина. Місця пам’яті».
«Наразі до проєкту входять 9 локацій як нагадування про пережите. Але таких місць на Київщині ще багато. Всі вони згодом будуть додані до проєкту, аби ми пам’ятали, знали, розповідали про це всьому світові», — додав перший заступник голови КОДА.
Нагадаємо, на місцях памʼяті російсько-української війни працюватимуть гіди, яких навчали спеціально для проєкту.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»