Під Києвом знайшли гончарний горн віком понад 300 років
Ця знахідка унікальна та єдина виявлена за 2024 рік по всій території України.
У селі Білогородка Київської області, на дитинці стародавнього Білгорода, експедиція Інституту археології НАН України знайшла та дослідила гончарний горн із залишками гончарного посуду, який датується 17 століттям (козацька доба).
Про це повідомив Департамент культури та туризму КОДА.
За словами археологів, ця знахідка унікальна та єдина виявлена за 2024 рік по всій території України. Гончарний горн та артефакти свідчать про розвиток тогочасного гончарного мистецтва.
Через незадовільний стан горн, на жаль, не підлягає збереженню. Однак у майбутньому планується його реконструкція, що дозволить використовувати відтворений обʼєкт як туристичний обʼєкт, спрямований на популяризацію культурної спадщини.
Гончарний горн — це спеціальна піч, яка використовується для випалу керамічних виробів, таких як горщики, посуд, статуетки та інші предмети з глини. Під час випалу в горні глина піддається високій температурі (зазвичай від 900 до 1300 °С), в результаті чого відбувається процес її твердіння, що надає виробу міцність і стійкість. Гончарні горни можуть бути різних типів, включаючи прості примітивні ями, відкриті печі або складніші електричні або газові горни.
Нагадаємо, у столиці показують унікальні археологічні знахідки, врятовані від контрабандистів та повернені Естонією. Вони охоплюють тисячу років нашої історії: золоті та срібні прикраси скіфського та римського часів, середньовічні знахідки, зокрема, оздоблення упряжі хазарських вершників, монети візантійських імператорів і королів Північної Європи.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»