Об’єдналися у складні часи: у Києві провели урбаністичний фестиваль «Майстерня міста 2.0: безпека та сталий розвиток»
Дати можливість відчути себе творцями майбутнього столиці, поділитись мріями та ідеями, як зробити місто краще, а також знайти однодумців і отримати нові знання й просто гарний настрій — для цього вже вдруге у Києві провели урбаністичний фестиваль «Майстерня міста».
У самому серці столиці — парку імені Тараса Шевченка сьогодні зранку було дуже людно. Кияни відгукнулись на запрошення взяти участь в урбаністичному фестивалі «Майстерня міста 2.0: безпека та сталий розвиток».
Захід має свою історію — він проводиться у Києві вдруге. Сьогодні на різних локаціях у парку були й ті, хто запам’ятав торішню «Майстерню», а нині привів сюди друзів та рідних.
А дехто побачив яскраві стенди та намети, зайшов до парку Шевченка, потрапив у дружне коло спілкування й так став учасником фестивалю.
Головна ідея «Майстерні міста 2.0: безпека та сталий розвиток» — залучення громадян до розвитку Києва. Прийти сюди та поділитися своїми ідеями, подискутувати, навчитись нового — неймовірно багато людей сьогодні завітали саме задля цього. На «Майстерню міста», прийшли й міжнародні партнери — цим вони підкреслили, що вірять у нашу Перемогу.
На фестивальних локаціях присутні також і медики, й військові, поліція — всі вони діляться своїми навичками безпеки.
На двох великих майданчиках у парку Шевченка та парку «Наталка» зібрались понад 100 громадських інституцій, розповіла Мирослава Смірнова, директорка Департаменту суспільних комунікацій КМДА, депутатка Київради (фракція УДАР).
Вона звернулась зі словами вдячності до військових, які боронять Україну та згадала подвиг тих, хто віддав життя за нашу свободу:
«Фестиваль проводиться вдруге і «Майстерня міста» — це великий простір, де ми можемо обмінюватись ідеями, обговорювати проєкти, де кожен може висловити свої побажання, завдяки таким комунікаціям ми можемо з вами розвивати наше місто.
Коли у нас активна громада і громадянське суспільство — тоді ми можемо зробити наше місто кращим. Я вірю в те, що у кожного з вас є великий потенціал і є навички, якими ви можете поділитись з іншими. І оцей комунікаційний майданчик — він завжди відкритий для цього. Ми будемо продовжувати такі фестивалі й будемо відкриті до ваших ідей — як влада та, зокрема, як Департамент суспільних комунікацій. Хочу подякувати нашим міжнародним партнерам — вони теж тут поруч з нами. Особливо GIZ, яка працює за підтримки уряду Німеччини та Швейцарії. Ми вдячні міжнародним партнерам за віру в нас і в нашу Перемогу. Вдячні європейцям, американцям і всім народам, які з нами у цей час випробувань. Рухаймось разом, об’єднуймося і наближаймо Перемогу разом! Слава Україні!»
Партнерами Департаменту суспільних комунікацій КМДА виступили міжнародні інституції. Проведення фестивалю стало можливим завдяки співпраці з проєктом «Інтегрований розвиток міст в Україні II», який виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та за фінансової підтримки урядів Німеччини та Швейцарії.
Маркус Колль, керівник відділу економічного співробітництва Посольства ФРН в Україні, звернуся на майданчику у парку Тараса Шевченка до українців. Він зазначив, що минулого року вперше відвідав фестиваль. Дипломат поділився спогадами, що тоді перебував в Україні лише два тижні й був трохи спантеличений, адже очікував, що побачить країну, в якій іде війна. Але зрозумів, що попри увесь жах російської агресії, українці не хочуть віддавати нормальність свого життя.
«Це все завдяки ЗСУ, які борються за безпеку та життя. Окрім того, ми долучені до цього фестивалю. Я хочу подякувати партнерам з GIZ це німецькому товариству з міжнародного співробітництва й нашим партнерам зі Швейцарії. Також хочу висловити підтримку українському духу. Адже ви розбудовуватимете ваше життя! Мені цікаво бачити, що у ситуації, коли навіть часу на сон в українців мало — я це теж відчуваю, ви все одно тут, у цьому сонячному парку! Ви прийшли подивитись, запропонувати, що можна зробити, щоб Київ жив щасливо! Слава Україні!» — звернувся до українців Колль.
А Сільван Хунгербюлер, заступник керівника програми співробітництва Посольства Швейцарської Конфедерації в Україні, зазначив, що у ці дні відчуває себе мешканцем Києва, адже переживає все те, що і люди, які живуть поруч, у мільйонному мегаполісі.
«Я дуже радий бачити, як цей фестиваль об’єднав тут і представників громадянського суспільства, мешканців Києва, представників влади. Всі об’єднались, щоб обговорити шляхи — як разом зробити життя у столиці кращим. Це нелегкі часи, через російську агресію, але важливо, що саме зараз люди об’єднались, щоб розв’язувати проблеми. Цей фестиваль і є такою платформою, де ми можемо об’єднатись, щоб креативно працювати над розвитком. Я всіх запрошую у цей чудовий сонячний день прийти сюди, у місце, де ви можете поділитись своїми ідеями й навчитись нового. Німецький уряд і уряд Швейцарії пропонує такий проєкт інтегрованого розвитку поширити зі столиці по всій Україні. Слава Україні!»
Марина Радова, начальниця Управління туризму та промоцій виконавчого органу Київської міської ради (КМДА), розповіла про те, що вже вдруге Управління бере участь в урбаністичному фестивалі «Майстерня міста». Вона визнала, що захід дав чимало інструментів для пожвавлення туристичного потенціалу столиці.
«Дуже гарно розходяться наші екскурсії, ми просуваємо промоцію нашого чат-бота для туристів, для містян, для візитерів Києва. У нас постійно нові екскурсії, ми вдосконалюємось для людей з інвалідністю. Наприклад — є перекладач жестовою мовою на екскурсіях, ми намагаємось донести до всіх незламність та красу нашого міста. Такі майданчики як урбаністичний фестиваль допомагають отримати зворотний зв’язок — почути від людей про їхні очікування і скоригувати свою роботу. Ми почули багато подяк сьогодні!»
За два з половиною роки війни туризм у Києві пережив і спад — у 2022-ому, а нині — має відчутний підйом.
«Вже 500 млн гривень за перше півріччя за рахунок туризму ми отримали. Це податкові надходження від туристичної сфери», — поділилась Марина Радова з «Вечірнім Києвом».
На одній з локацій кореспонденти «Вечірнього Києва» побачили, що волонтери розповідають людям про екскурсії, які можна відвідати у столиці. Руслан, який працював на майданчику, зазначив, що особливий попит мають так звані «безбар’єрні екскурсії».
«Люди з вадами зору чи слуху залюбки йдуть до нас, щоб дізнатись більше про столицю, її секрети та історію. Їх вабить можливість здійснити подорож куточками Києва і збагатитись новими знаннями», — поділився спостереженнями волонтер.
Практично всі майстер-класи, які підготували сьогодні для фестивалю, мали й такий важливий компонент, як психологічне розвантаження. Це дуже важливо для людей, які щодня переживають сигнали «тривог», чують вибухи та занурюються у новини з фронту.
Поліна Кравченко з Дніпровського району вчила охочих саджати «квітку бажання».
Жінка розповіла, що практикує гарденотерапію, коли люди, висаджуючи та доглядаючи за квітами та зеленню, отримують позитивні емоції й відвертаються від важких переживань.
«Ми другий рік поспіль тут проводимо цей майстер-клас. Гарденотерапія, флористика для людей з інвалідністю дуже корисна. Вони зізнаються, що саджати квіти для них — насолода і втіха».
Але є і практична частина — дітям з інвалідністю подобається навчатись складати букети, а дорослим — вирощувати зелень, цьому теж навчають на майстер-класах.
«Відважні серця Києва» — так назвали художню акцію, де кожен може продемонструвати свою підтримку ВПО.
«Для діток, яких вивозять з Харківщини до Одеси ми передамо цей яскравий постер у різноколірних „долоньках“ — щоб вони зрозуміли, що ми всі разом. Ми, як Київська міська молодіжна рада, займаємося такою соціальною діяльністю — задля підтримки ВПО та військових», — розповів Руслан Бойко «Вечірньому Києву».
Для людей, які потрапили на урбаністичний фестиваль «Майстерня міста 2.0: безпека та сталий розвиток» було важливо відчути себе у спільноті.
«Мені здається, що тут все сприяє об’єднанню людей і це безцінно в такі складні часи, які ми всі переживаємо нині», — розповіла! Вечірньому Києву» Олександра, яка прийшла на фестиваль вперше й отримала заряд оптимізму та гарного настрою.
До слова, урбаністичний фестиваль «Майстерня міста 2.0: безпека та сталий розвиток» пройшов сьогодні й у відкритих громадських просторах Vcentri HUB Шевченківського, Голосіївського, Солом’янського, Дніпровського районів та у парку «Наталка» в Оболонському районі міста Києва.
Читайте за темою:
«Творчі майстер-класи, квести та лекції про безпеку: у парку „Наталка“ провели фестиваль „Майстерня міста“».
Ольга СКОТНІКОВА, Борис КОРПУСЕНКО, «Вечірній Київ»