Без паніки: у КМДА розповіли про стан питної води у місті
Ситуація з якістю води у столиці контрольована.
На випадок погіршення ситуації розробляється комплекс заходів. Профільні служби постійно моніторять стан питної води у Києві та в акваторії річок Десна і Дніпро. Про це повідомили в КМДА.
«Якщо якість води погіршиться, ПрАТ «АК «Київводоканал» негайного відкоригує технологічні процеси та застосує додаткові реагенти для знезараження води, аби показники якості питної води відповідали вимогам Державних санітарних норм і правил. Алгоритми дій для запобігання погіршенню якості води обговорили на Постійній комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій», — йдеться у повідомленні.
Нині спостерігається погіршення якості води річки Сейм, яка впадає у Десну. Але підстав для паніки немає, бо показники питної води у столиці залишаються в нормі. На випадок погіршення ситуації міські служби розробляють комплекс заходів, який дозволить забезпечити жителів Києва питною водою.
У КМДА додали, що окремі організації та установи також можуть розробляти плани для убезпечення та реагування на будь-які можливі сценарії розвитку подій. Зокрема, звертатися до підпорядкованих підприємств щодо створення запасів води. У КМДА також наголосили, що такі дії не свідчать про настання надзвичайної ситуації. Медіа закликають не маніпулювати інформацією та не створювати паніки.
Раніше у мережі поширився непідтверджений офіційно документ, яким Департамент охорони здоров’я КМДА доручив керівникам комунальних медичних закладів терміново створити запаси питної та технічної води на п’ять діб.
Тим часом на Чернігівщині розпочали абсорбцію забруднювальних речовин у Десні та насичення води киснем.
Експерти щоденно беруть проби води у річках Сейм та Десна. В межах Сумської, Чернігівської та превентивно у Київській області заборонено купатись в цих річках, виловлювати рибу і використовувати воду для господарських потреб.
У Держрибагентстві припустили, що росіяни скинули відходи невідомих речовин у Сейм на території Курської області. За результатами аналізу води з цієї річки на Сумщині, зафіксовано значне перевищення гранично допустимих концентрацій амонію та завислих речовин.
Олександр ГАЛУХ, «Вечірній Київ»