Як вибрати хороший ігровий ноутбук: 5 аспектів, на які варто звернути увагу
Щоб вибрати якісний геймерський лептоп, враховують ергономіку конструкції, дизайн, продуктивність та витривалість батареї.
Багато що залежить від характеристик, але передусім важливий виробник. Моделі, гідні уваги, є в асортименті Asus, MSI, Lenovo, HP, Acer, Dream Machines. Ці бренди відомі у всьому світі, тож вселяють довіру.
Розмір діагоналі
Девайси класифікують як компактні, середні та великі. В іграх кожен додатковий міліметр корисного простору на вагу золота, тому краще схилятися до «середнячків».
- Хороший ігровий ноутбук від п’ятнадцяти дюймів. Це тревел-варіант, з яким можна грати будь-де.
- Якщо ж потрібна повноцінна альтернатива комп'ютера, логічно обрати 17- або 18-дюймовий пристрій.
Роздільна здатність
Що якісніша картинка, то потужніший ефект занурення. Чіткість та деталізованість залежить саме від роздільної здатності. Full HD тут не обійтися. Це стандарт для ноута на повсякдень, але до геймерських збирань вимоги значно вищі. Широкоформатний WQHD або WQHD+ — досить непогано, а 3,2K або 4K — ідеально для взаємодії з передовим контентом у новітніх форматах.
Частота оновлення
Плавна та приємна для ока кадрозміна забезпечується за частоти понад 100 Гц. Найчастіше зустрічаються ноутбуки для ігор зі 144 та 240 Гц. Топові дисплеї нового покоління підтримують від 360 Гц. Також в асортименті є безліч проміжних варіантів: 165, 180, 250 Гц.
Важливо розуміти, що на додачу до високої роздільності та частоти оновлення, потрібна ще й сучасна дискретна відеокарта, яка «тягнутиме» важку графіку. Простенька вбудована навряд чи підлаштується під передові можливості екрана.
Кількість оперативної пам’яті
Оперативка — рушій багатозадачності. Якщо її замало, ноутбук гальмує, повільно запускає ігри, не справляється з ультраналаштуваннями.
- Для ретро-ігор та невибагливих бродилок і вікторин можна обмежитися невеликим об’ємом — 8 гігабайтів.
- Під сучасні розваги допустимий мінімум — це 16 гігабайтів, бажано двоканальної швидкої пам’яті.
- Ресурсомісткі відеоігри потребують неабияких обчислювальних ресурсів, отже — ОЗП від 32 Гб.
Процесор
АМД незначно виграють за енергоефективністю, в Інтел — більше цікавих технологій, зокрема ігрових. Геймеру-початківцю, не готовому витрачати відразу багато коштів на ноутбук, вистачить Ryzen 5 або Core i5. На тривалу перспективу підійде актуальний і стабільно продуктивний багатоядерний Ryzen 7 або Core i7. За необмеженого бюджету варто придивитися до конфігурацій з Core i9, бо це ТОП за всіма показниками.
Варто переглянути каталог магазина техніки Moyo, щоб ознайомитися з моделями на різних чипах та графічних адаптерах. Для комфортного вибору тут передбачено сортування та фільтри за різними параметрами: від виробника та серії до кількості інтерфейсів і заздалегідь встановленої операційки.
Леонід РУДЕНКО