В АРМА вирішили долю колекції картин Медведчука: що з ними буде далі
Твори мистецтва планується максимально використати в інтересах держави: найбільш цінні експонати передадуть до музею для збереження, решту картин, які не є об’єктом культурної спадщини, продадуть на аукціоні для підтримки Сил Оборони України.
Нещодавно представники Агенства з розшуку та менеджменту активів (АРМА) отримали висновки експертів щодо заарештованої колекції картин, яка належала екснардепу та проросійському політику Вікторові Медведчуку, обвинуваченому в державній зраді.
Про це повідомляється на сторінці АРМА.
Таким чином, з 284 арештованих мистецьких творів: 148 картин передадуть до колекції Національного художнього музею України, щоб стати надбанням майбутніх поколінь українців.
Решта 136 картин буде реалізована через платформу Прозорро.Продажі, а зібрані кошти спрямують на потреби ЗСУ.
«Раніше АРМА не мало законодавчого механізму, який би дозволяв передавати арештовані активи та культурні цінності до національних музеїв. Завдяки ініціативі голови Комітету з питань антикорупційної політики ВРУ Анастасії Радіної, цей законодавчий механізм може бути створено вже цього тижня. Йдеться про законопроєкт №11 280-1 щодо особливостей управління культурними цінностями та іншими активами», — зазначила Олена Дума, голова АРМА.
Нагадаємо, що навесні цього року експерти Національного художнього музею України оглянули 285 картин, які зберігалися там з 2022 року, після вилучення правоохоронцями з маєтку політика у Пущі-Водиці.
Переважну більшість цінних творів мистецтва складають картини видатних українських художників: Івана Айвазовського, Володимира Орловського, а також твори закарпатських корифеїв XX століття: Йосипа Бокшая, Гаврила Глюка та Адальберта Ерделі.
Ще 12 травня 2021 року Віктору Медведчуку вручили підозру у державній зраді та порушенні законів і звичаїв війни (стаття 111 та стаття 438 КК) у справі про розграбування національних ресурсів в окупованому Криму, розголошення державної таємниці та проведення підривної діяльності проти України.
У жовтні того ж року політику оголосили нову підозру в держзраді й пособництві тероризму в так званій «вугільній справі» (ст. 111 і ч. 1 ст. 258-3 КК). ДБР розслідує провадження про злочинну схему постачання вугілля з тимчасово окупованих територій та сприяння терористичним організаціям «ЛНР» та «ДНР» групою громадян України. Діяльність Медведчука у «вугільній справі» правоохоронні органи почали документувати ще у 2016 році.
Як повідомляв «Вечірній Київ», 12 квітня 2022 року народного депутата Віктора Медведчука затримала СБУ.
Наприкінці вересня 2022 року експолітика та 55 полонених з росії обміняли на українських захисників. Тоді ж Україна звільнила з російського полону 205 українців та 10 іноземців. Серед звільнених — бійці Нацгвардії, ВМС України, Збройних Сил, Держприкордонслужби, ТрО, Нацполіції України, СБУ, Держмитслужби, ДССТ, а також двоє цивільних.
До теми: суд арештував 154 об’єкти нерухомого й рухомого майна родини Медведчука. Серед них: 26 автомобілів, 30 земельних ділянок, 23 будинки, 32 квартири, 17 паркомісць та моторна яхта.
Тетяна АСАДЧЕВА, «Вечірній Київ»