У столичній школі № 89 імені Григорія Цехмістренка пролунав перший дзвоник. ФОТОРЕПОРТАЖ
У Київському 89 ліцеї імені Григорія Цехмістренка почали навчання, попри «тривоги» та небезпеки воєнного часу.
Стійкість і незламність продемонстрували юні кияни сьогодні, 2 вересня, коли рушили до своїх шкіл та ліцеїв із квітами й у гарному настрої.
Попри майже безсонну ніч, яку чимало школярів з батьками провели в укриттях, вони пішли навчатись.
Урочистою і щемливою вийшла церемонія першого дзвоника і у столичному ліцеї №89 імені Григорія Цехмістренка, на Печерську.
Фоторепортаж кореспондента «Вечірнього Києва» Бориса Корпусенка передає усі нюанси настроїв і вчителів, і батьків і учнів.
До слова, спеціалізованій школі № 89 присвоїли ім’я медика-добровольця, військовослужбовця Інтернаціонального легіону ТрО Збройних Сил України Григорія Цехмістренка цьогоріч, 13 червня, на пленарному засіданні Київської міської ради.
Григорій Цехмістренко на фронті мав позивний «Грег», йому назавжди залишилось 28. «Я готовий померти за Україну», — його відомі слова.
Він брав участь у Революції Гідності, 18 лютого 2014-го з товаришами був побитий силовиками Януковича.
А з початку великої війни, маючи громадянство Канади, Григорій приєднався до лав Інтернаціонального легіону ТрО Збройних Сил України. Григорій як доброволець-медик рятував життя українських бійців і цивільних на півночі Київщини, згодом біля Енергодара, Лисичанська, Херсона та Бахмута.
Його приклад для молодих українців — неоціненний. його життєва історія дуже повчальна і для учнів спеціалізованої школи №89, яка тепер має ім’я Григорія Цехмістренка.
Сьогодні у Києві у 950 закладів пішли понад 370 тисяч учнів та вихованців.
«Вечірній Київ» розповідав про те, що Віталій Кличко відвідав ліцей № 34 імені Віктора Максименка. Це заклад у Подільському районі був пошкоджений російською атакою у березні 2022-го року, його відновили з урахуваннями вимог воєнного часу. Сьогодні мер Києва показав, як у ліцеї стартував навчальний рік.
Ольга СКОТНІКОВА, Борис КОРПУСЕНКО, «Вечірній Київ»