Симфонія українських казок: у КМДА відбувся особливий концерт для дітей з інвалідністю
Оркестр «Київ-Класик» та актори влаштували атмосферне дійство.
У Колонній залі Київської міської державної адміністрації влаштували інклюзивно-інтерактивне театралізоване дійство для дітей з інвалідністю «Симфонія українських казок».
Музична складова була за симфонічним оркестром «Київ-Класик» під керівництвом артиста ЮНЕСКО в ім’я миру Германа Макаренка, а казки розповідали режисер та педагог Вадим Мірошниченко та українська ігромайстриня, композиторка, авторка величезної кількості пісень для дітей, яка виступає під сценічним ім’ям Тьотя PANDA Наталія Мієдінова.
«Симфонія українських казок» — це поєднання музичного і театрального мистецтва з використанням інтерактивного підходу. В основі сценарію — український фольклор. Під час вистави прозвучать твори Семена Гулака-Артемовського, Миколи Лисенка, Левка Колодуба, Володимира Птушкіна, а також народні українські мелодії та казки: Коза-Дереза, Язиката Феська, Чарівна скрипка та Кирило Кожум’яка.
Діти практично одразу ж відгукнулися на гру акторів — повторювали скоромовку за Язикатою Феською, грали на імпровізованих струнах-стрічках разом із героєм казки Чарівна скрипка та вели хороводи при чому у голові цього паровозика була дівчинка на кріслі колісному. Веселощі захопили дітей та дорослих.
«Мені дуже сподобався концерт і те, що був не тільки оркестр, а також актори. Всі вони чудові, подарували дуже гарні емоції», — розповіла одинадцятикласниця Поліна.
Дівчина на кріслі колісному мріє стати графічним дизайнером і дуже цінує подібні заходи, які дають натхнення для створення своїх робіт.
«Наш проєкт „Симфонія українських казок“ — зразок безбар’єрного доступу до культурного продукту, що сьогодні є дуже важливою задачею для українського суспільства. Крім того, він має декілька цілей — культурно-естетичну, освітню, патріотичну — оскільки в основі сценарію вистави епос українського народу та звучать твори з української музичної спадщини», — розповів автор ідеї проєкту, диригент, керівник симфонічного оркестру «Київ-Класик» Герман Макаренко.
Як розповіла директорка Київського міського центру реабілітації дітей з інвалідністю Альона Терещенко з артистом ЮНЕСКО в ім’я миру Германом Макаренком центр співпрацює з 2017 року, коли був Віденський бал для дітей, у тому числі з інвалідністю. Спільні заходи стали на паузу, спочатку через пандемію ковіду, а потім повномасштабну війну, проте зараз їх відновлюють, бо дітям потрібне дитинство, а творчість та музика — це той ресурс, який дає можливість відновлюватися психологічно. Особливо для таких хлопців та дівчат.
«Коли до мене звернувся Герман Макаренко, показав, як вони грали біля ОХМАТДИТу, і запропонував показати виставу на основі українських мелодій, орієнтовану на дітей з інвалідністю, — ми залюбки підтримали цю ідею. Це вже третій такий захід. Перші два відбулися у двох міських центрах для реабілітації дітей з інвалідністю.
Концерт був дуже атмосферним. Інколи діти по-різному реагують на гучну музику та інтерактив, але все пройшло якнайкраще. Я поспілкувалася з мамами, які були тут, — вони дуже задоволені. Зараз ментальне здоров’я потребує піклування й усім потрібні позитивні емоції, тож такі заходи — це великий плюс: і для дітей, і для дорослих.
Сподіваюся, що цей проєкт буде продовжено. Колектив, який нам цю музику подарував, — величезні професіонали. Велика вдячність їм за це!» — сказала заступниця голови КМДА Марина Хонда, яка також була присутня на заході.
До речі, Герман Макаренко розповів, що камерні вистави влаштовуватимуть упродовж вересня у дитячих лікарнях.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»