ДБР розбирається, хто допоміг втекти за кордон нардепу Дмитруку
Підозрюваний у нападах на правоохоронця та військового позафракційний народний депутат Артем Дмитрук безперешкодно виїхав з України.
Державне бюро розслідувань розпочало кримінальне провадження за фактом незаконного перетину кордону парламентарем. В Одесі працює слідчо-оперативна група. Як повідомили у ДБР, тривають невідкладні слідчі дії щодо зʼясування, яким чином народний депутат виїхав з України та хто йому у цьому допомагав.
Правоохоронці вже провели обшуки у цивільних осіб та працівників державної прикордонної служби, які, ймовірно, сприяли Дмитруку в незаконному перетину кордону. Нині вирішується питання про повідомлення про підозри.
За даними ЗМІ, Дмитрук, який в Україні захищав церкву Московського патріархату, 24 серпня виїхав до Молдови, а звідти до Італії. Це сталося за день, як Генеральний прокурор повідомив про підозру народному депутату за фактами вчинення нападів групою осіб на правоохоронця та військового, замаху на викрадення вогнепальної зброї, спричинення потерпілому середньої тяжкості тілесних ушкоджень та хуліганстві.
За даними слідства, підозрюваний, перебуваючи в Одесі, здійснив з групою осіб напад на співробітника правоохоронного органу, у зв’язку з виконанням ним службових обов’язків. При цьому народний депутат умисно заподіяв правоохоронцю тілесні ушкодження та намагався викрасти зброю, яка знаходилась в останнього.
Крім того, в інший період часу підозрюваний, перебуваючи в Києві, під час суперечки з військовим завдав останньому декілька ударів, зокрема, в область голови. Відповідно до висновку експерта, внаслідок протиправних дій нардепа потерпілому спричинено середньої тяжкості тілесні ушкодження.
Сам Дмитрук назвав звинувачення на свою адресу, «сфальсифікованими та вигаданими». У 2021 році його вигнали з фракції «Слуга народу» за риторику, що не відповідає партійні політиці. Напередодні виключення на YouTube-каналі держзрадника Анатолія Шарія вийшло інтерв’ю Дмитрука, у якому він заявив, що розчарований у партії «Слуга народу».
Олександр ГАЛУХ, «Вечірній Київ»