У Бородянці відновили дитячий садочок, розбомблений окупантами. ФОТО
До повномасштабної війни дитсадок «Піноккіо» відвідували 132 дитини.
У Бородянці відновили дитячий заклад, який майже вщент знищили окупанти. Для цього об’єдналися різні країни та організації. Про це розповів начальник Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко на своїй сторінці у Facebook.
«У квітні 2022 року тут збирали вцілілі речі. І думали, що вже ніколи не повернуться у зруйнований окупантами садочок. Про це мені розповіли працівники дитячого садочку у Бородянці „Піноккіо“. Їх песимізм не виправдався. Садочок відбудували. Сьогодні він вже прийняв своїх маленьких вихованців», — написав Кравченко.
Під час російських атак в підвалі дитсадка переховувалися місцеві мешканці. Але окупанти знищили садок майже вщент. 1 березня 2022 року уламками авіабомби був пошкоджений фасад будівлі. Вибухова хвиля вибила вікна, двері та зруйнувала міжкімнатні перегородки. Майно, меблі, дитячі іграшки були знищені.
Дітей та вихователів із «Піноккіо» прихистили у сусідньому садочку «Казка» в Бородянці. Відновлювати знищений окупантами дитячий заклад почали у травні 2023 року. Капітальний ремонт здійснив PROJECT HOPE, укриття облаштували Global Emergency Relief, Recovery & Reconstruction (GER 3), меблі та благоустрій забезпечила Литва.
Водопостачання та каналізацію відновили силами корпорації «NEFCO», а Швейцарська гуманітарна організація «Klotenhelpsukraine» спільно з жителями швейцарського міста Клотен зібрали мільйон гривень на дообладнання укриття.
Подбали і про енергонезалежність. Благодійна організація «Відважні» та Всесвітня вітроенергетична асоціація (WWEA) на даху «Піноккіо» встановили сонячну електростанцію потужністю 12 кВт.
«Це приклад, як спільними зусиллями всього світу ми можемо швидко та якісно відбудувати зруйноване окупантами та повертати людей до життя», — зазначив Кравченко, подякувавши міжнародним партнерам і благодійникам за допомогу.
Читайте також:
«На Вишгородщині відновив роботу дитячий садок, пошкоджений окупантами».
Олександр ГАЛУХ, «Вечірній Київ»