Столичні лікарі врятували підлітка, якого вдарило струмом і кинуло під поїзд
Хлопець отримав опіки 40% тіла та втратив ногу.
Ще декілька місяців тому вже 17-річний Артем жив безтурботно в Білій Церкві: навчався, працював та відпочивав з друзями. Тоді він навіть не здогадувався, що зовсім скоро його життя перевернеться з ніг на голову. Про пацієнта розповіли в Охматдиті.
Ввечері 24 травня Артем зустрівся з друзями на залізничній станції. Внаслідок необережності підлітка вдарило струмом. Його тіло загорілося та хлопця відкинуло на сусідню колію, по якій саме в цей час рухався поїзд. Машиніст загальмував, але уникнути наїзду не вдалося.
«Моя дитина вижила завдяки лікарці Ірині, яка їхала в цьому потязі до чоловіка військового. Я особисто її не знаю, але ця жінка надала Артему першу допомогу. Через вікно вона побачила тіло, яке стікає кровʼю. Тоді ж одразу вибігла з вагона та наклала турнікет вище коліна, чим зупинила кровотечу. Я буду молитися за неї до кінця своїх днів, бо вона врятувала мого сина», — зі сльозами на очах розповідає мама Артема Юлія.
Хлопця одразу госпіталізували до Охматдиту. Він отримав електричні опіки 40% тіла та опік дихальних шляхів. Крім того, у підлітка була ампутована ліва кінцівка на рівні нижньої третини гомілки, пошкоджені внутрішні органи у вигляді забою печінки та розриву нирок.
За словами завідувача відділення анестезіології та інтенсивної терапії з ліжками ЕКМО Андрія Висоцького, Артем — перший в Охматдиті пацієнт, у кого мала місце опікова хвороба, що вплинула на весь організм. Ускладнювала ситуацію комбінована травма внутрішніх органів та травматична ампутація.
Після російського ракетного удару по Охматдиту 8 липня хлопець опинився в Київській міській дитячій клінічній лікарні №1. Нині він знову лікується в Охматдиті, де отримує медичну допомогу у відділенні торакальної хірургії. Зараз пацієнта готують до виписки. Медикам вдалося відновити функціонування всіх життєво важливих органів Артема, відновити шкіру і допомогти з ускладненнями після тривалої вентиляції легень.
У дитячій лікарні кажуть, що цей випадок є унікальним. Зазвичай електротравми такого рівня часто призводить до серйозних ускладнень, і значна частина постраждалих із подібними травмами не виживає. До порятунку Артема долучилися спеціалісти з Опікового центру та Геннадій Фузайлов — професор, лікар-анестезіолог з Бостону, який вже понад 10 років розвиває комбустіологію в Україні.
Зараз Артем почувається набагато краще та дякує лікарям за порятунок, за те, що дали йому другий шанс. Хлопець вже визначився з позитивом для себе, мовляв, «зараз у мене немає ноги, але скоро мені поставлять протез і зʼявиться залізна нога».
Читайте також:
«Складна операція зі стабілізації хребта: в Охматдиті допомогли 14-річному хлопчику».
Олександр ГАЛУХ, «Вечірній Київ»