Верховна Рада ухвалила закон про пом’якшення покарання за дезертирство: умови
Самовільне залишення військової частини (СЗЧ) є найпоширенішим злочином серед військовослужбовців.
Верховна Рада у вівторок, 20 серпня, ухвалила законопроєкт № 11 322, що передбачає можливість повернення до служби військовослужбовців, які вперше самовільно залишили частину (СЗЧ) або скоїли дезертирство.
Про це повідомляє Суспільне.
Кримінальна відповідальність скасовується:
- якщо це трапилося вперше;
- якщо військовий вирішив повернутися до війська на стадії судового розгляду;
- якщо командир частини надав суду письмову згоду на повернення військового до служби.
На сьогодні, в умовах воєнного стану, за самовільне залишення служби військовослужбовцем, передбачається кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років. Дезертирство карається позбавленням волі від 5 до 12 років.
Самовільне залишення військової частини (СЗЧ) є найпоширенішим злочином серед військовослужбовців, оскільки становить 61% усіх засуджених за військові кримінальні правопорушення. Про це нещодавно розповів голова Верховного Суду Станіслав Кравченко.
Протягом минулого, 2023 року, за самовільне залишення військової частини в Україні було засуджено понад 1,5 тисячі військовослужбовців.
Разом із тим Центральне управління військової служби правопорядку по м. Києву та Київській області нагадало про рішення Міноборони про те, що військовослужбовці, які самовільно залишають військові частини, можуть продовжити військову службу в інших військових частинах.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»