У Києво-Печерській лаврі почав працювати військовий храм
У церкві Живоносне Джерело на території Нижньої Лаври відкрився військовий храм.
Фото, за якими історія кожного і всіх разом одночасно. Національний заповідник Києво-Печерська лавра поширив світлини з першої служби, яку провели за участю захисників.
Військові капелани та військовослужбовці Сухопутних військ Збройних Сил України, Медичних сил Збройних Сил України та військові, які проходять лікування й відновлення після поранення сповідувались та причащались під час першої літургії. До них приєднались і курсанти — майбутні воїни.
Саме на звернення служби військового капеланства Сухопутних військ ЗСУ у Заповіднику ухвалили рішення про надання одного з храмів Києво-Печерської лаври під потреби військовослужбовців.
«В Лаврі вже другий рік діє програма „Духовне відновлення культурою“, і логічним її продовженням стало функціонування храму для військових. Це місце де буде лунати щоденна молитва за військо і перемогу. Присутність українських військових капеланів у Нижній Лаврі — це ще один потужний крок для утвердження цього духовного простору як національної святині» — зазначив гендиректор Заповідника Максим Остапенко.
Служитимуть в храмі військові капелани разом з братією монастиря на чолі з намісником Свято-Успенської Києво-Печерської лаври Єпископ Авараамій.
Військовослужбовці, які щоденно ризикують своїм життям заради захисту України, потребують не лише фізичної, але й духовної підтримки.
Також капелани надаватимуть духовну підтримку своїм побратимам.
«Наша Батьківщина перебуваючи у великій небезпеці через широкомасштабне вторгнення рф, як ніколи потребує консолідації всього суспільства у боротьбі з ворогом. У такий складний момент неоціненною є духовна підтримка Збройних Сил України», — зазначили військові капелани у своєму зверненні до Заповідника.
У заповіднику зазначають, що цей храм не є історичною спорудою. Свого часу там розміщувалася водонапірна вежа, яку перебудували на початку 2000-х років. Церква розташована на території Нижньої Лаври, яка наразі закрита для загального доступу, але буде відкрита для потреб військових.
Читайте також:
«Поранені військові у Лаврі розуміють, за що йде війна, — інтерв’ю з керівником Нацзаповідника „Києво-Печерська лавра“». Лавра, як національна святиня, звільнилась від опіки «руського міра», у Верхній Лаврі вже понад рік правлять українською мовою, а фахівці заповідника наводять лад у цінностях, які держава передавала на зберігання УПЦ (МП) й нині їх повертає.
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»