У столиці нема потреби відкривати нові пункти щеплень від коронавірусу
Медичні заклади повністю забезпечені вакцинами.
Медики закликають мешканців столиці вакцинуватися від коронавірусу, бо захворюваність почала стрімко зростати.
Так, у травні було зафіксовано 266 лабораторно підтверджених випадки коронавірусу. У червні був незначний спад — 199. А вже у липні ковід почав набирати обертів — 1 660. І лише за два тижні серпня 1 283 особи, з них 174 дитини. Про це «Вечірньому Києву» розповів директор державної установи «Київський міський лабораторний центр МОЗ України» Сергій Чумак.
«З кожним днем ми маємо все більше і більше лабораторно підтверджених випадків коронавірусу серед мешканців міста Києва. Все це ті чи інші варіанти Омікрону. І маємо два випадки нового підвиду FLiRT», — сказав Сергій Чумак.
Симптоми у FLiRTу такі ж як і у інших різновидів: слабкість, закладений ніс, інколи кашель, температура тримається день-два. Переважно ковід протікає, як звичайне ГРВІ, проте ускладнення можуть бути у груп ризику: людей старшого віку, з хронічними захворюваннями або з послабленим імунітетом.
Запобігти ускладненням від хвороби просто — треба зробити щеплення. І дотримуватися правил особистої гігієни, не відвідувати місця масового скупчення людей, залишатися вдома, коли захворіли, і обов’язково використовувати маски, щоб не заразити інших.
«Медичні заклади державної, комунальної чи приватної форми власності забезпечені вакцинами від коронавірусу. Препарати є у достатній кількості, з нормальними термінами зберігання і дотриманням всіх „холодових ланцюгів“ — тобто необхідних умов зберігання на всіх рівнях і виявлення критичних етапів процесу транспортування», — пояснив Сергій Чумак.
Він пояснив, що коронавірус зараз не такий агресивний, як на початку пандемії, і в міському лабораторному центрі за ним спостерігають, як і за будь-яким респіраторним захворюванням. Сергій Чумак думає, що такої пандемії, як у 2019-2020 роках уже не буде. Але вірус може бути небезпечний ускладненнями, особливо для груп ризику. Тому лікарі рекомендують робити щеплення, як і від грипу.
Він також зауважив, що наразі нема потреби відкривати додаткові пункти вакцинації, які діяли у столиці в час пандемії. Але якщо виникне потреба, то спільно з Департаментом охорони здоров’я, їх можуть розгорнути. Наразі ж мережа справляється. Зокрема записатися на вакцинацію можна через helsi або в свого сімейного лікаря.
До слова, днями МОЗ оновило рекомендації щодо вакцинації проти коронавірусу. Так, для більшості людей достатньо зробити одне щеплення проти СОVID-19. Люди, які в попередні роки пройшли базовий курс щеплення (два або три щеплення, в залежності від вакцини) та зробили 4 або 5 за рахунком бустерне щеплення минулого року, — можуть і надалі безоплатно ревакцинуватись.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»