Виборювання медалей під «Слава Україні»: до Києва повернулись пʼятеро олімпійців. ФОТО та ВІДЕО
«Паризька публіка — неймовірна. Вони вболівали за нас, як за своїх»…
Зранку, 13 серпня, до Києва повернулись учасники Олімпійських ігор-2024 в Парижі. Зокрема, срібні призери: Людмила Лузан (веслування на каное), Парвіз Насібов (греко-римська боротьба), Ірина Коляденко (вільна боротьба), а також бронзовий призер з греко-римської боротьби Жан Беленюк.
З потягу олімпійці виходили під оплески. На залізничній платформі були палкі обійми, вручення оберемків квітів та подяк за гідне представлення країни в Парижі.
Опісля — спортсмени дали пресконференцію в одному із залів вокзалу. Там і представники ЗМІ, і кияни, і військові могли взяти автограф у спортсменів, зробити спільне фото та попросити розписатися на прапорі, аби потім розіграти за донати для потреб армії.
До заходу також долучилась найтитулованіша Олімпійська чемпіонка України, фехтувальниця Ольга Харлан. На питання, якою була підтримка іноземної аудиторії, Ольга відповіла, що сильною.
«По-перше, паризька публіка — неймовірна. Вони підтримували як своїх спортсменів, так і нас, коли я фехтувала проти кореянки. Хтось вигукував наші імена, а хтось навіть кричав: „Слава Україні!“ Це було потужно, відчуття, наче я вдома», — прокоментувала Ольга Харлан.
Фехтувальниця додала, що пишається нашою збірною, яка в складний воєнний час взяла участь в Олімпіаді та завоювала 12 медалей.
«Олімпійські ігри — це дуже складні змагання, тому що наша країна в стані війни й це на 100% робить їх ще складнішими для нас. Те, що у нас є 12 медалей — це успіх. У нас є три золоті нагороди, і це дуже класно! Я пишаюсь всіма нашими спортсменами, які представляли нашу країну та нашими воїнами, які захищають країну!» — підсумувала вона.
Під час заходу Жан Беленюк прокоментував завершення своєї спортивної карʼєри, наголосивши, що хотів полишити професійний спорт ще у Токіо, у 2020 році.
«Проте війна внесла свої корективи і мої близькі друзі запевнили мене, що варто спробувати свої сили ще раз. Зробити це не тільки для себе, а й для України. Тому ця медаль — це такий собі підсумок моєї спортивної діяльності», — сказав він.
На питання «Вечірнього Києва», чи вітав Жана Беленюка з третім місцем особисто президент Володимир Зеленський, спортсмен відповів, що тільки у соцмережах.
А от борчиня Ірина Коляденко, каже що тільки набирає обертів щодо Олімпіади. Свою справедливу срібну медаль вона присвятила рідному місту Ірпеню та людям, які всім серцем вболівали за землячку.
«Мені хочеться, щоб вони усміхнулись та пораділи. І, здається, мені це вдалось: я не даремно працювала!» — прокоментувала Ірина.
25-річна борчиня наголосила про важливість брати участь у Олімпіаді й надалі, не дивлячись на воєнний стан в країні.
«Якщо ми будемо бойкотувати, то загубимо велике покоління талановитих, сильних та спритних спортсменів. Я розумію, що зараз в Україні тяжко з фінансуванням спортсменів, але потрібно щоб був спорт.
Розумієте, спорт високих досягнень мотивує дітей приходити, займатись та розвиватись. Так само це може відволікати їх від поганих новин, війни тощо», — сказала Ірина Коляденко.
Як писав «Вечірній Київ», 11 серпня українські спортсмени завершили виступи на Олімпіаді-2024 з 12 медалями. У кошику три золотих, п’ят срібних та чотири бронзових нагороди.
Єдиною мультимедалісткою у складі збірної України на Олімпіаді-2024 стала Ольга Харлан: виборола «золото» у команді та «бронзу» в індивідуальній першості з фехтування на шаблях.
Даша ГРИШИНА, фото Олександри ПЛАКІНОЇ, «Вечірній Київ»