Викачували з людей мільйони: правоохоронці з України та ЄС ліквідували колцентр
Українці, разом з представниками інших держав, забезпечували за шахрайською схемою, роботу чотирьох колцентрів у Молдові.
Як повідомив офіс генпрокурора, слідчі Нацполіції з колегами з Європолу, Євроюсту та правоохоронних органів Республіки Молдова і Румунії ліквідували діяльність шахрайського колцентру.
Декілька громадян України створили міжнародний колцентр з іноземцями. Штат закладу складав 400 осіб, діяв він у Республіці Молдова.
Його працівники пропонували інвестувати кошти в псевдо брокерські проекти та обіцяли людям невиправдано високі заробітки після здійснення невеликих вкладів.
Зловмисники використовували зображення знаменитостей або офіційні логотипи великих місцевих банків у рекламі, щоб викликати довіру та зібрати якомога більше коштів.
Колцентр пропонував встановити потерпілим на свої телефони мобільні додатки, щоб мати доступ до банківських рахунків потерпілих та переводити з них гроші.
За такою шахрайською схемою зловмисники ошукали довірливих людей на понад 1,2 млн євро.
Правоохоронці України, Румунії та Республіки Молдова одночасно цьогоріч 7 серпня провели спецоперацію з ліквідації діяльності шахрайських колцентрів.
Вони здійснили 70 обшуків на території цих країн у приміщеннях колцентрів, в офісних будівлях, а також за місцями проживання фігурантів. Перевіряли і їх автівки. Дев’ять обшуків провели в Україні.
Під час обшуків у зловмисників вилучили понад 100 комп’ютерів, системні блоки, десятки телефонів, банківські картки, вогнепальну зброю, 10 автомобілів, а також близько 35 тис доларів США.
У Києві українські правоохоронці вилучили компʼютерну техніку, засоби звʼязку, а також понад 2,4 млн грн у гривневому еквіваленті.
Загалом на території Республіки Молдова затримано 12 учасників організованої злочинної групи, у тому числі 2 громадян України.
Наразі правоохоронці продовжують збір доказової бази для встановлення повного кола причетних до злочинної діяльності осіб та притягнення їх до відповідальності.
Читайте також за темою:
«У Києві затримали небезпечне угруповання». До його складу входило 10 осіб, що привласнювали віртуальні активи. Зловмисники розміщували у телеграм-каналах оголошення про заробіток на криптовалюті та переписувались з потенційними жертвами. На Київщині діяли їхні два call-центри. Оператори переконували потерпілих перерахувати власні активи на заздалегідь створені фігурантами криптогаманці.
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»