На Донбасі загинув 27-річний Яр Батог, військовий, випускник КІМО
Яр Батог мав бронь, працював у міжнародній правозахисній організації «Міжнародна амністія», в Гаазькому центрі стратегічних досліджень (Нідерланди) та НЕК «Укренерго» у Києві, але пішов захищати Україну на фронті.
У четвер, 15 серпня, у Києві попрощаються із молодим Захисником України, який міг би принести своїй Батьківщині славу і визнання, як дослідник та дипломат.
Однак у 25 років він пішов на фронт, відстоювати суверенітет та незалежєність держави.
Яр Костянтинович Батог народився 15 липня 1997-го на Чернігівщині у місті Сониця. Здобув середню освіту із золотою медаллю у відомій Сосницькій гімназії імені Олександра Довженка.
А потім став студентом Інституту Міжнародних Відносин Київського Національного Університету імені Тараса Шевченка, де в 2018 році отримав диплом бакалавра з відзнакою.
Яр Батог вивчав політичні науки в Гранадському державному університеті (Іспанія).
«Знаєте, є такі хлопці — розумні, з енциклопедією знань у голові, знанням двох мов, професійні в усьому, відповідальні та зібрані, цілеспрямовані, на яких завжди можна покластися і в роботі, і в житті. Із щирим серцем, чудовим почуттям гумору і чарівною усмішкою. Таким був наш Яр. А ще людяним, добрим, порядним і чесним. Другом та Колегою, який вірив у майбутнє України», — написала про загиблого Героя Марія Тсатурян.
У виданні «Час Чернігівський» журналістка Соломія Василенко пише про земляка, що він працював у міжнародній правозахисній організації «Міжнародна амністія», в Гаазькому центрі стратегічних досліджень (Нідерланди) та НЕК «Укренерго» у Києві керівником відділу.
«Яр був заброньований, але 4 квітня 2022 року добровільно вступив до лав ЗСУ. Проходив військову службу у військовій частині А4051 на посаді головного сержанта 2 розвідувальної роти 1 розвідувального батальйону військової частини А4051», — зазначає видання.
Молодий українець також не припиняв вчитись, навіть працюючи на відповідальних посадах одразу у трьох організаціях.
Яр складав іспити та проходив конкурсний відбір на навчання у два закордонні університети: Колумбійський університет в Нью-Йорку (США) та Джорджтаунський університет у Вашингтоні (США).
В результаті, рік тому, український військовий був зарахований на навчання у США до двох університетів одночасно. але він звернувся з проханням надати відстрочку в навчанні. Керівництво університетів задовольнило прохання військовослужбовця.
«На жаль, 10 липня 2024 року під час виконання бойового завдання в районі населеного пункту Нью-Йорк, Донецької області, чоловік загинув», — повідомляє чернігівське ЗМІ.
«ти завжди був максимально про життя, тому я не можу усвідомити, як це: ти і смерть. мандрівник, патріот, крутий фахівець і безстрашний воїн… як хочеться зайти в чат з усвідомленням, що останнє повідомлення ти прочитаєш, коли буде час. так, просто пізніше. не можу вивудити слова зараз, аби цю втрату перенести у площину письма. знаю лише, що памʼятатиму тебе завжди. вічна слава тобі, Герою», — написала слова прощання Яру Ірина Сажинська.
Яр Батог у 2023 році був нагороджений почесним нагрудним знаком Головнокомандувача Збройних Сил України «Золотий хрест», отримав посвідчення «Учасник бойових дій» та нагрудний знак «Ветеран війни — учасник бойових дій».
Цьогоріч Захисник нагороджений почесною відзнакою Президента України орденом «За мужність» ІІІ ступеня.
У загиблого військового залишились мама, тато та дві сестри.
Прощання з Яром відбудеться в Києві 15 серпня (цей четвер)
Формальне прощання: 10.00-12.00, вул. Заболотного 21 (зала прощань біля моргу)
Також після цього можна проїхати до Байкового кладовища, де відбудеться кремація.
«Вечірній Київ» писав про те, що на війні загинув 49-річний майор Володимир Потебенько з Бучі.
Усі фото: фейсбук
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»