Рідкісні перламутрові хмари зняли українські полярники у Антарктиді. ВІДЕО
Природа лише кілька разів на рік «малює» на небі красу — унікальні перламутрові хмари, які пощастило зафільмувати українським полярникам.
Їх називають «латки» — так про перламутрові хмарки написали українські дослідники.
У Антарктиді зараз зима. А більшість хмар живуть у нижньому шарі атмосфери — «вологій» тропосфері.
«А от перламутрові формуються в наступному шарі — „сухій“ стратосфері. Вологу туди заносить сильний потік повітря: зазвичай він натикається на високий гірський хребет, „йде“ вгору, огинає його та „падає“ вниз», — пояснили природне явище полярники.
За їх словами, верхівка хвилі проходить через нижню частину стратосфери, розташовану на висоті 15-30 км.
Тож коли потік потрапляє у стратосферу, там мають бути аномально низькі температури (близько -85°С), щоб волога перетворилася на кристалики льоду
І сам процес появи цих кристаликів ще має підсвічуватись сонцем, яке сідає.
«Тоді світло відбивається від кристаликів в хмарах так, що виникає оптичний ефект іризації. Він якраз і „фарбує“ хмари в різні кольори», — описують науковці появу перламутрових хмар.
Самі хмари складаються з кристаликів льоду і їх можна побачити здебільшого в полярних регіонах та формуються в стратосфері.
Вони мають і офіційну назву — «крижані полярні стратосферні хмари».
Ну, а перламутровими їх назвали через різноколірність.
Науковці з української полярної експедиції зняли відео, яке зачаровує — погляньте на унікальну красу природи і пориньте на мить у її величний світ.
«Вечірній Київ» писав, що на початку квітня українські полярники нарахували рекордну кількість субантарктичних пінгвінів на острові Галіндез, де розташована станція «Академік Вернадський».
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»