Вдома я у безпеці: до Києва повернулась призерка Олімпіади-2024 Ірина Геращенко
Ірина Геращенко прибула до рідного Києва, подякувала військовим за підтримку, продемонструвала свою олімпійську нагороду і запевнила, що вдома, завдяки ЗСУ, почувається у повній безпеці.
30 годин з олімпійського Парижу до Києва добиралась бронзова призерка Олімпіади-2024 у стрибках у висоту киянка Ірина Геращенко.
До столиці вона їхала з Кишинева автобусом, адже аеропорти в Україні нині не приймають літаки. Тож преса та група підтримки й вболівальники зустріли спортсменку на Центральному автовокзалі.
Після виходу з автобуса Ірина отримала з десяток великих букетів, а також почала роздавати автографи.
У цей час у Києві оголосили «повітряну тривогу» і пролунала сирена.
Ірина Геращенко — спортсменка ЦСКА ЗСУ та має звання старшого лейтенанта. Тому особливо щемним було її коротке спілкування з військовими, які прийшли на зустріч.
Під час спілкування з пресою призерка Олімпіади-2024 постійно дякувала військовим, бо попри підготовку до стрибків, вона постійно відстежувала, що відбувається в Україні та в Києві.
«Україна під час широкомасштабного вторгнення була представлена на Олімпійських іграх. Це ще один доказ того, що коли ми об’єднані, ми — непереможні», — звернулась до всіх Геращенко.
Вона зазначила, що у Парижі на тренуваннях та змаганнях не зустрічала так званих «нейтральних спортсменів» з країн-агресорок і вважає, що так зробили не лише організатори, а й НОК.
«Команда нашого олімпійського комітету, Міністерство спорту і, я впевнена, що Міністерство оборони теж посприяло тому, що ми не зустрічали російських і білоруських атлетів — ні в олімпійському селищі, ні на змаганнях. За це дуже вдячні», — сказала вона.
Віцепрезидент Національного олімпійського комітету Олексій Дніпров зазначив, що сотні людей були включені в процес відокремлення «нейтральних» спортсменок:
«В цій роботі брали участь багато людей, і в тому числі Президент України. Але ми це зробили, і це теж елемент нашої перемоги, нашої великої перемоги над ворогом. Багато є публічних проблем, і непублічних, і вони виникали щоденно…. Але ми їх достойно пройшли».
29-річна спортсменка постійно була у колі найкращих стрибунок у висоту у світі, але медаль здобула на третій олімпіаді.
Вона зізналась, що її дорога на олімпійський п’єдестал тривала 22 роки. У сім років її, школярку, запросила спробувати свої сили у стрибках у висоту тренерка Ірина Пустовойт. І потім обидві працювали, відточуючи техніку.
Ірина Пустовойт також була поруч з підопічною сьогодні.
«Я її запитала під час першої зустрічі: „Дівчинко, хочеш займатися легкою атлетикою“, а вона відповіла: „Так, я хочу брати участь в Олімпійських іграх“. Я не знаю, де вона надивилася Олімпійських ігор. І я собі думаю: ну малеча дає!» — згадала тренерка.
Ірина Пустовойт розплакалась, коли згадала, як вони скасовували походи у зал під час обстрілів на початку великої війни.
Але попри воєнний час і травму, отриману перед іграми, 4 серпня Ірина Геращенко підкорила 1,95 м, здобувши третє місце.
Спортсменка звернулась зі словами вдячності до тренерки та чоловіка, бо Ірина має непростий характер, але вони його витримують і рухаються разом далі.
Чоловік Ірини Сергій Сопільняк та пес Лаккі цілували спортсменку, коли вона повернулася додому.
«Коли були останні стрибки з розумінням того, що це може бути бронза — хвилювання були максимальні. Зрештою, довго не міг зрозуміти, що взагалі відбулося», — розповів журналістам чоловік Ірини.
Ірина згадала, що медалі у Парижі їй, а також Ярославі Магучіх, яка дістала «злото», вручили лише за добу. І цілий день вони отримували привітання та дзвінки.
Особливо важливими були слова військових, які написали з передової, що Ірина та Ярослава їм підняли настрій.
До України повернулась і легкоатлетка Юлія Левченко. Вона, на жаль, не змогла пробитися до фіналу змагань зі стрибків у висоту. Українські спортсмени продовжують виступати на Олімпійських іграх, тож у НОК зазначили, що очікують нових нагород.
До слова, Ірині Геращенко, Юлії Левченко та Ірині Пустовойт пропонували бути в Парижі до завершення Олімпіади, але вони дуже хотіли повернутись додому, до Києва.
Читайте також:
«Киянка Ірина Геращенко стала бронзовою призеркою Олімпійських ігор».
«Мер Києва привітав з перемогою на Олімпіаді Ярославу Магучіх та Ірину Геращенко».
Ольга СКОТНІКОВА, Олександра ПЛАКІНА, «Вечірній Київ»