Три підприємства з Київщини отримали гранти для розвитку завдяки тому, що допомагали ветеранам
Отримані кошти допоможуть підприємцям масштабувати свою роботу.
У Києві відбувся фінальний етап інкубаційної програми StartUp4Good — Demo Day, який об’єднав 24 команди соціальних підприємців, менторів, інвесторів та всіх, хто цікавиться розвитком соціальних інновацій в Україні.
Протягом програми учасники активно навчалися, вдосконалювали свої бізнес-ідеї та розробляли стратегії розвитку під керівництвом досвідчених менторів. Результатом стали бізнес-плани, що пропонують інноваційні рішення для покращення життя громад, вирішення соціальних викликів та збереження довкілля.
За результатами оцінювання журі, визначили п’ять переможців програми StartUp4Good, які отримають до 12 000 євро на реалізацію своїх проєктів. Троє із них з Київської області.
Зокрема це:
- БФ «Зерна Добра», що спеціалізуються на створенні засобів для інклюзивного середовища, забезпечуючи рівні можливості для людей з різними потребами. Продукція включає комплексні рішення для бізнесу та виготовлення спеціалізованого обладнання, що допомагають створювати доступні простори для ветеранів та людей з інвалідністю.
- Громадська організація «Спогади України», що створює цифрові меморіали та дошки пошани у вигляді мініфільмів про життя Героїв, які можна переглянути через смартфон або онлайн, таким чином формуючи культуру вшанування пам’яті загиблих Героїв.
- Центр верхової їзди «Ідилія». Це сімейне кінне ранчо біля Києва, яке пропонує кінні прогулянки, уроки верхової їзди та анімалотерапію. Ранчо спеціалізується на фізичній та ментальній реабілітації ветеранів через іпотерапію.
Успішна реалізація інкубаційної програми StartUp4Good доводить, що соціальне підприємництво в Україні має величезний потенціал та здатне розв’язувати важливі проблеми суспільства. Подібні програми підтримки відіграють ключову роль у розвитку соціальних інновацій, надаючи підприємцям необхідні знання, ресурси та можливості для масштабування їхньої діяльності.
Мета програми StartUp4Good — підтримати нові мікро та малі бізнеси, зокрема ті, що створюють робочі місця або надають послуги для ветеранів, внутрішньо переміщених осіб та інших вразливих груп населення. З понад 238 заявників до участі в програмі було обрано 23 найбільш мотивовані компанії згідно з наступними критеріями: чітка ідея або план створення соціального підприємства, вагомість соціального впливу та реалістичність бізнес-задуму.
Подію, організовану Ukrainian Social Venture Fund у співпраці з SILab Ukraine, фінансово підтримав Ukraine-Moldova American Enterprise Fund.
До слова, днями попри війну на Київщині відкрили офіси двох великих компаній.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»