Не компанії-одноденки: у Мінветеранів повідомили, хто будуватиме Національне військове меморіальне кладовище
Консорціум «БІЛДІНГ ЮА», який переміг у тендері на першу чергу НВМК, створили компанії, що працюють на будівельному ринку від 10 до 30 років.
У Мінветеранів пояснили, що 1 серпня 2024 система Prozorro визначила переможця тендеру на будівництво 1 черги Національного військового меморіального кладовища.
Ним став Консорціум «БІЛДІНГ ЮА». Загальна кошторисна вартість будівництва І-ї черги складає 1 875 951, 004 тис. грн., включаючи витрати на будівельні роботи, устаткування, меблі, інвентар та інші витрати. Тривалість будівництва, згідно з проєктом, становить 19 місяців.
«Консорціум «БІЛДІНГ ЮА» є тимчасовим об’єднанням підприємств, створеним для реалізації конкретного проєкту.
Саме на це звертали увагу журналісти, коли писали про те, що виконавець робіт був зареєстрований буквально за добу.
У Мінветеранів запевняють, що це є розповсюдженою практикою, яка не суперечить законодавству.
«І у такому випадку — бізнес об’єднався для участі в такому масштабному проєкті, як створення Національного військового меморіального кладовища», — зазначили у міністерстві.
Ці компанії працюють з 1996, 2006 та 2014 років, тобто не є одноденками. Зокрема, раніше вони реконструювали Меморіальний комплекс пам’яті жертв Голодомору в Україні (першу чергу) та будували дві черги Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» в Києві. Окрім того, проводили капітальний ремонт дороги Баштанка-Березнегувате в Миколаївській області, пояснюють у міністерстві.
Також щодо інформації про те, що один зі співвласників консорціуму має російський паспорт — держустанова «Національне військове меморіальне кладовище» звернулася до нього за поясненням.
«Важливо відзначити, що договір підряду ще не підписаний, і його планове укладання відбудеться 6 серпня 2024 року.
Зазначимо, що нині — в Україні, відповідно до реєстру OpenData, є 320 консорціумів, утворених для реалізації цільових програм, науково-технічних, будівельних проєктів тощо», — зазначили у Мінветеранів.
Будівництво триватиме 19 місяців, а серед запланованих робіт — інженерні мережі, автостоянки, під’їзні дороги, сектори поховань, колумбарні стіни, меморіал, монумент, адміністративна будівля, будинок трауру, трансформаторні підстанції, помпова станція, котельня.
Читайте також за темою:
«Уряд затвердив форму пам’ятників на могилах майбутнього Національного військового меморіального кладовища».
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»