На Київщині вже укладено 10 ЕСКО-договорів для реалізації проєктів з енергоефективності
Їх загальна сума 155 млн грн.
На Київщині працюють над тим, щоб попри все люди були з теплом, світлом та водою взимку. Зокрема на 155 мільйонів гривень уклали 10 ЕСКО-договорів. Про це повідомив начальник Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко.
«6 проєктів передбачають термомодернізацію об’єктів соціальної інфраструктури. Середньорічна економія теплової енергії буде становити 60%. Ще 4 проєкти стосуються встановлення сонячних електростанцій на інфраструктурних об’єктах у Яготині, Броварах та Вишгороді. Середньорічна економія електричної енергії сягатиме 18%», — наголосив Руслан Кравченко.
Крім того, додав він, наразі оголошено 5 тендерів із закупівлі енергосервісу у Вишгороді, Боярці, Фастові та проводиться робота щодо залучення громад до укладання нових ЕСКО-контрактів. Додатково опрацьовується ще близько 20 потенційних локацій для встановлення сонячних електростанцій.
Також, адміністрація спільно з територіальними громадами області вже попередньо визначили місця встановлення дахових сонячних електростанцій у закладах бюджетної сфери та на об’єктах житлово-комунального господарства. Зокрема, у Василькові, Боярці, селищі Дослідницьке, Вишневому, Білій Церкві, селищі Глеваха. Наразі вивчаються технічні можливості монтажу та підключення.
Руслан Кравченко також нагадав, що найближчим часом на Київщині планується встановити 19 когенераційних установок загальною потужністю понад 50 МВт у громадах Броварського, Бучанського та Вишгородського районів. В планах також встановлення у низці громад Київщини компактних газових теплоелектростанцій для обʼєктів освіти, медицини та соцзахисту.
Механізм енргосервісу — залучення приватних енергосервісних компаній (ЕСКО) до здійснення енергоефективних заходів на об’єктах державної та комунальної форми власності, за якого вкладені приватні інвестиції повертаються за рахунок досягнутої економії паливно-енергетичних ресурсів на об’єкті. Замовник повинен повернути інвестиції компанії лише після того, як встановлено факт досягнення економії, передбаченої енергосервісним договором. Якщо в результаті енергоефективних заходів не вдалось досягнути економії, енергосервісна компанія не отримує сплату від замовника. ЕСКО повністю бере на себе відповідальність за реалізацію проєкту з метою підвищення енергоефективності та пов’язані фінансові ризики й технічні ризики.
Нагадаємо, співвласники багатоквартирних будинків можуть отримати грант на встановлення сонячних електростанцій.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»