За липень зі столичних вулиць прибрали понад 300 незаконних тимчасових споруд: в яких районах найбільше
Вони розміщувалися без дозвільної документації, з порушеннями та не відповідали санітарно-технічним нормам.
У столиці за липень демонтували більш як 300 елементів благоустрою. Демонтажні роботи проводили фахівці КП «Київблагоустрій» та власники, які самостійно прибрали свої елементи благоустрою на вимогу приписів інспекторів. Про це повідомляє Департамент територіального контролю міста Києва.
Серед них зафіксували та демонтували приблизно 47 МАФів та обʼєктів пересувної торгівлі; 139 сезонних тимчасових споруд; 93 інших елементів благоустрою, розміщених без дозвільної документації.
Найбільше незаконних елементів благоустрою прибрали у таких районах:
- Подільський — 78;
- Шевченківський — 43;
- Деснянський — 40.
У деяких районах Києва активно продовжуються демонтажі та відновлення благоустрою, зокрема біля станції метро «Академмістечко» та на площі Шевченка.
Як розповів телеканалу «Київ» директор Департаменту Михайло Буділов, тимчасові споруди, які розміщуються на зелених зонах, біля станцій метрополітену, на основних магістралях, були встановлені ще близько 15-20 років.
«У кожному районі з’явилося близько 1,5-2 тисяч таких МАФів. Зараз триває активна кампанія міста щодо демонтажу тимчасових споруд, — підкреслив він. — Протягом двох років передбачається повний демонтаж всіх застарілих тимчасових споруд, проведення лише відкритих аукціонів. Впевнений, разом з бізнесом і мешканцями ми зможемо навести порядок в місті».
Зазначимо, однією з основних причин демонтажу МАФів — це не тільки відсутність дозвільної документації та розміщення з порушеннями, але й недотримання санітарно-технічних норм утримання споруди. Це призводить до великого накопичення під ними сміття та повної антисанітарії.
За роки демонтажів під тимчасовими спорудами знаходили: різних гризунів та шкідників, таких як їжачки та щури; будівельні відходи: залишки будівельних матеріалів, такі як бетон, цегла, деревина, металеві конструкції та інше; побутове сміття: харчові відходи, пакування від продуктів, пластик, папір та інші побутові предмети; старі меблі та обладнання: непотрібні меблі, техніка, рекламні конструкції; залишки товарів: зіпсовані продукти, старі товари, які не були продані та інше; шкідливі відходи: використані батарейки, лампи, медикаменти, що можуть бути небезпечними для навколишнього середовища.
Нагадаємо, протягом весни з вулиць Києва демонтували близько 800 незаконно встановлених елементів благоустрою. В цей період найбільше демонтували сезонні тимчасові споруди — понад 400, а також близько 265 тимчасових споруд і МАФів та 119 інших незаконно розміщених елементів благоустрою.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»