Київ передав понад 100 книг прифронтовій громаді

До збору книг долучились маленькі читачі та партнери столичної бібліотеки.
26 липня у центральній бібліотеці імені Тараса Шевченка для дітей передали понад 100 книг Михайлівській громаді Запорізької області.
В Михайлівській громаді на базі трьох бібліотек створили три молодіжні простори. З початком великої війни всю літературу російською мовою вирішили списати та залишити виключно українську, якої виявилось замало для великої кількості мешканців.
На жаль, місцевий бюджет громади не зміг покрити витрати для всіх трьох центрів. Саме тому ініціаторки вирішили звернутись до депутатки Київради, голови постійної комісії з питань культури, туризму та суспільних комунікацій (фракція «УДАР») Вікторії Мухи.
«Я пожалілась подрузі на цю ситуацію, натомість вона запропонувала ініціативу, аби люди принесли книги до центрів. Термін проєкту завершувався, а ми зібрали десять книг і я додала ще три свої, звісно цього було замало. Зрештою до збору долучилась столична бібліотека для дітей імені Шевченка. Коли мені вчора зателефонували та повідомили, що зібрали книжки, я очікувала меншу кількість, але коли побачила три ящики, почала плакати. Люди Києва дуже круті, для нас це велика підтримка», — поділилась враженнями директорка центру розвитку Михайлівської громади Ольга Степаненко.


Столична дитяча бібліотека має на меті впровадити та підтримувати подібні проєкти та активно співпрацювати з громадами прифронтових міст. Це стосується не тільки книжок, а й цікавих онлайн зустрічей з письменниками.
«Близько двох місяців тому мені зателефонувала Вікторія В’ячеславівна та розповіла про таку громаду та їхні потреби. Зараз там проживає багато переселенців, понад 50% від всього населення. Звісно книжки потрібні, зокрема дітям, яких там близько 1600. Ми вирішили звернутися до наших читачів та запропонували долучитись, більша частина з тієї літератури яку ми зібрали, якраз від них. Дуже важливо, що всі проявили таку емпатію, а також те, що ми роззнайомились з представницями громади для подальшої співпраці», — зазначила директорка центральної бібліотеки імені Тараса Шевченка для дітей Яна Біленко.

Важливу роль в комунікації громади та столичної бібліотеки відіграла Вікторія Муха. Вона закоординувала представниць громади та дитячої бібліотеки, аби зібрати необхідну кількість книг.
«Неймовірно радію, що нам вдалося зібрати та передати понад 100 сучасних українських книг для Михайлівської громади, яка знаходиться за 60 кілометрів від зони бойових дій, та стала домівкою для понад 5000 нових мешканців — внутрішньо переміщених осіб. В громаді саме бібліотека фактично є єдиним місцем для зустрічі, спілкування та культурно-просвітницької діяльності. Попри усі складнощі та випробовування, у громади є велике бажання наповнити простір українськими книгами, прагнення створити умови для розвитку мешканців громади, особливо найменших, та віра в Перемогу.
Тому, коли я отримала посилання на допис у соцмережі щодо збору книг, одразу звернулась до пані Яни Біленко з пропозицією організувати таку акцію на базі бібліотеки. В умовах сьогодення ми маємо допомагати тим, хто цього потребує і я щиро дякую колективу бібліотеки, маленьким та дорослим киянам, усім, хто відгукнувся. Сподіваюсь в першу чергу будуть задоволені мешканці, а пілотний проєкт надихне інші громади, які потребують допомоги та тих, хто прагне допомагати, але не знає у який спосіб», — зазначила депутатка Київради, голова постійної комісії з питань культури, туризму та суспільних комунікацій (фракція «УДАР») Вікторія Муха.


Для дітей та підлітків стартував Всеукраїнський творчий конкурс «Що для мене Україна?». Детальніше про це читайте в матеріалі «Вечірнього Києва».
Олександра ПЛАКІНА, «Вечірній Київ»