Кого ховатимуть на Національному військовому меморіальному кладовищі

Декого з військовослужбовців, які були раніше поховані в інших місцях, перепоховають на Національному військовому меморіальному кладовищі, а тих, що зникли безвісти — відспівають заочно.
«Вечірній Київ» повідомляв про те, що Уряд затвердив форму намогильних пам’ятників, які будуть на Національному військовому меморіальному кладовищі.
Вони будуть або у формі козацького хреста, або ж прямокутної таблиці із заокругленим верхом.
Депутати затвердили законопроект №11 271, який вносить зміни до правил поховання на території Національного військового меморіального кладовища (НВМК).
Директор Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович зазначив, що згідно з чинним законом, на військовому меморіальному кладовищі не можуть бути перепоховані всі, хто раніше загинув.

«Адже це занадто велика категорія людей, щонайменше за 10 років війни. Відповідно, закон врегульовує, що перепохованими на НВМК можуть бути Герої України, або військовослужбовці, які поховані й отримали звання Героя України», — цитує Дробовича видання RISU з посиланням на сайт Today.
Він зазначив, що у законі раніше, загиблих поліцейських не було серед тих, кого ховатимуть на цьому кладовищі. Зараз депутати це виправили.
На НВМК будуть і символічні поховання військових, зниклих безвісти.
Так подбали про вшанування пам’яті бійців, що які участь у бойових діях, але їх тіло не знайшли. Через певний час суд визнає цих військових померлими. Тоді здійснюють символічне поховання.
«На їхню честь на території НВМК можуть бути створені так звані кенотафи — символічні надгробки без безпосереднього поховання тіла», — додав подробиць керівник УІНП.
Обряд перепоховання на НВМК з усіма військовими почестями не можна фізично зробити для всієї величезної кількості людей, і всім не вистачить місця, зазначив Антон Дробович.
«Згідно з чинним законом на військовому меморіальному кладовищі не можуть бути перепоховані всі, хто раніше загинув. Адже це занадто велика категорія людей, щонайменше за 10 років війни. Відповідно, закон врегульовує, що перепохованими на НВМК можуть бути Герої України, або військовослужбовці, які поховані й отримали звання Героя України», — пояснив Дробович.
Ховатимуть військових, що склали голову за Україну, за затвердженим ритуалом.
«Коли є, відповідно, сурмач, барабанщики, салютна команда, розгортання — згортання прапора над могилою… Власне ось це і є військовий похоронний ритуал», — розповів історик.
Детальніше про прийняте рішення можна дізнатись за посиланням.
«Вечірній Київ» писав також про те, що Національне військове меморіальне кладовище розмістять у Гатному на Київщині.
«На Київщині юридично оформили земельні ділянки, де розмістять Національне військове кладовище».
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»