У столиці розвивають вулично-дорожню мережу для безбар’єрності

Зокрема, на пішохідних переходах встановлюють пристрої звукового супроводу, понижують бордюрний камінь, влаштовують тактильну плитку для осіб із порушеннями зору, наносять тактильні смуги та контрастне маркування за сучасними стандартами.
У столиці створюють умови фізичної доступності публічних місць для всіх мешканців. Про це розповіла заступниця голови КМДА Марина Хонда.
«Ми підходимо до безбар’єрності комплексно. І це стосується не тільки не лише дорожньо-транспортної інфраструктури, а й всіх напрямів. Всі департаменти КМДА займаються впровадженням Плану заходів на 2023-2024 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року», — зазначила вона.

З останніх завершених робіт у Києві:
- встановили 79 пристроїв звукового супроводу на 30 світлофорних об’єктах для безпечного переходу проїжджих частин;
- ввели в експлуатацію 5 безбар’єрних світлофорних об’єктів (нові на просп. Алішера Навої — вул. Воскресенська, вул. Академіка Заболотного — вул. Квітуча, вул. Василя Касіяна, зупинка громадського транспорту «Автостоянка — дублер» та реконструйовані на вул. Ревуцького, 40 і вул. Володимира Брожка — вул. Монтажників);
- запрацював регульований наземний пішохідний перехід на вул. Старобориспільська — вул. Миколи Хвильового.
«Наразі роботи тривають на світлофорних об’єктах на вул. Сім’ї Кульженків — вул. Лугова та вул. Максимовича — вул. Сергія Колоса. Будують нові на вул. Героїв Космосу, 8, 11 та просп. Повітряних сил — вул. Стадіонна. Це дасть змогу облаштувати безбар’єрні регульовані наземні пішохідні переходи», — додала Марина Хонда.
До теми — Стратегія безбар’єрності: що це означає для Києва
Даша ГРИШИНА, «Вечірній Київ»