В Україні позбавлятимуть державних звань та нагород тих, хто став на бік росії

У зверненні Президент України заявив, що ті, хто обрав ворога і зараз підтримує рф або перебуває на її території, не може мати звання «Героя України», або мати високі державні нагороди.
Президент України Володимир Зеленський ініціював законопроєкт, в якому йдеться про позбавлення державних нагород за популяризацію або пропаганду держави-агресора чи вчинення інших протиправних дій проти України.
Він вважає, що втілення цієї ідеї, відновить справедливість. Нагороди та звання залишаться у тих, кого люди шанують, натомість зрадники й колаборанти різного штибу будуть їх позбавлені.
«Потрібен правовий механізм реального позбавлення таких осіб усіх державних нагород України і почесних звань. Вони заслуговують тільки на одне „звання“: зрадники. А „нагородою“ їм буде відповідальність перед Україною і нашими людьми за все скоєне проти України, проти нашої держави, проти нашої незалежності. Я прошу Верховну Раду розглянути цей законопроект уже найближчим часом», — сказав Зеленський у зверненні.
Це законопроект про внесення змін до Кримінального кодексу України, Кримінального процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України щодо позбавлення державних нагород за популяризацію або пропаганду держави-агресора чи вчинення інших протиправних дій проти України.
Новація торкнеться тих, хто отримував державні нагороди України, в тому числі Героя України, ордени «За заслуги» та інші, але обрав для себе не Україну — обрав ворога і зараз підтримує Росію так чи інакше або взагалі перебуває на її території.
Читайте також:
«У столиці „Стіну пам’яті полеглих за Україну“ доповнили новими елементами».
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»