«Ви можете покластися лише на себе, свої уміння та особисту аптечку», – Олександр Гадомський

Зараз, коли від травм і поранень під час обстрілів, вибухів, падіння зруйнованих споруд не застрахований жоден українець, важливо бути готовим надати першу допомогу собі, своїм близьким і незнайомим людям, які опинилися в біді.
Пройшовши курси домедичної допомоги, переглянувши професійну відеоінструкцію із застосування кровоспинного турнікета і маючи його завжди при собі, ви зможете врятувати комусь життя. Запитали в керівника СІЧ УКРАЇНА, провідного виробника вітчизняних джгутів SICH-TOURNIQUET Олександра Гадомського, як правильно зібрати аптечку цивільному.
«Ви можете покластися лише на себе, свої уміння та особисту аптечку. Саме тому я з моменту заснування компанії 10 років тому, приділяю велику увагу навчанню застосування кровоспинного турнікета SICH-Tourniquet, а також всіх інших складових аптечки. Інструктори з домедичної допомоги, тренери з такмеду і мережі тренінгових центрів - це мої перші помічники, партнери по справі, друзі. Окрім виробництва надійного інструменту і надання можливостей відпрацювання навичок із його застосування, на мені також лежить важлива просвітницька функція: доносити до людей важливість володіння своєю якісною особистою аптечкою. Тому що, на жаль, дехто замислюється про це лише коли біда вже сталася», - Олександр Гадомський.
Чому кожен повинен мати аптечку і чому кровоспинний турнікет це дійсно важливо?
У кожній індивідуальній аптечці бійця обов’язково є якісний кровоспинний джгут-турнікет. Однак небезпека чатує не лише на військовослужбовців і не лише в зоні активних бойових дій.
Щоб урятувати пораненого, що стікає кров'ю, важливо своєчасно накласти турнікет. Але часу на застосування джгута обмаль, оскільки людина може швидко втратити свідомість. Сучасні кровоспинні джгути, такі як SICH-Tourniquet, можна накласти самостійно за 30 секунд навіть однією рукою.
Надійність кровоспинного джгута-турнікета SICH-Tourniquet українського виробництва, створеного на базі американських моделей САТ та SOF-T, підтверджено результатами досліджень, а також багаторічним практичним використанням у зоні бойових дій.
Що необхідно мати в аптечці?
Кровоспинний джгут-турнікет повинен бути в кожній аптечці. Але тільки якісний, оскільки засіб сумнівного походження може «протікати» чи створювати небезпечне перетискання м'яких тканин. Відомі також випадки, коли неякісні турнікети руйнуються під час накладання або транспортування пораненого..
Коли потрібно терміново евакуюватися і на збори є 20 хвилин, має бути напоготові тривожна валізка із запасом одягу, їжі, пиття, зарядними пристроями та, звісно, аптечкою. Великий універсальний аптечний набір має містити загальні фармацевтичні препарати, електронний термометр, ножиці, пінцет, перев'язувальні матеріали та кілька кровоспинних джгутів-турнікетів.
Тим, хто планує поїздки та перебування в місцевості, де немає швидкого доступу до медичних установ, варто взяти наступне:
- кровоспинний джгут-турнікет для швидкої зупинки критичних кровотеч із кінцівок;
- гемостатичний бинт, просочений речовиною, що сприяє згортанню крові (використовується для перев'язки і тампонування);
- перев'язувальний компресійний бандаж.
В універсальних та мобільних аптечках також рекомендується зберігати кілька пар захисних гігієнічних нітрилових рукавичок.
З огляду на високий ризик опинитися в місці влучення ракет і безпілотників або падіння їхніх уламків, є сенс брати із собою турнікет щоразу, виходячи з дому. Компактну легку упаковку можна покласти в сумку або рюкзак. SICH-Tourniquet розроблений з урахуванням розмірів кінцівок у людей різного віку і може бути використаний для зупинки кровотечі навіть на найменшому діаметрі від 5 см.
Леонід РУДЕНКО