Через спеку споживання електрики перевищило можливості електростанцій, — Укренерго

Для компенсації дефіциту енергії в системі, сьогодні до 16:00 діятимуть три черги графіків погодинних відключень, з 16:00 до 24:00 — чотири черги.
В НЕК «Укренерго» інформують, що обленерго застосовують обмеження споживання протягом всієї доби.
Аномальна спека в Україні та ЄС призвела до того, що споживання досягло максимальної позначки та суттєво перевищує можливості українських електростанцій для його покриття.
Також енергетики нагадали, що дефіцит енергії в енергосистемі України — результат 8 російських масованих атак, які ворог здійснив з початку року на об’єкти енергетики.
«Внаслідок цього країна втратила 9 ГВт виробничої потужності українських електростанцій. Така потужність дорівнює споживанню влітку у пікові години таких європейських країн як Нідерланди, Фінляндія або разом Словаччини та країн Балтії», — пояснили фахівці.
Споживачі кожної області, які не належать до переліку об’єктів критичної інфраструктури, розділені на 6 черг (груп).
«Застосування обмежень до трьох черг означає, що для половини споживачів у кожному регіоні діють графіки погодинних відключень. Якщо застосовано більш як три черги графіків — обмеження розповсюджуються на більшу кількість споживачів. Інформацію щодо графіків відключень у кожному регіоні дивіться на сайтах обленерго або на їхніх сторінках у соцмережах», — зазначають енергетики.

Україна імпортує електрику у країн ЄС. А щодо експорту — то він не відбувається і не передбачається.
Також через аномальну спеку: на ранок знеструмлені 446 населених пунктів в Київській, Чернігівській, Житомирській, Тернопільській, Львівській та Рівненській областях.
А через бойові дії: є знеструмлення у Дніпропетровській, Донецькій, Сумській, Харківській, Херсонській областях.
Знеструмлювалися споживачі у Дніпропетровській, Закарпатській, Житомирській областях. Технічні причини відключень пов’язані із впливом спеки на високовольтне обладнання та лінії електропередачі, а також є наслідками бойових дій у прифронтових регіонах.
Читайте також за темою:
«Ситуація в енергетиці має покращитися вже з 20-х чисел липня, — Денис Шмигаль».
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»