У ДСНС показали, як гасили пожежу в екосистемі на Верховинній. ФОТО

У Києві в спеку люди під час відпочинку запалюють багаття і не гасять його як слід, після таких «пікніків» рятувальники по кілька годин змушені ліквідовувати вогонь в екосистемах.
Погодні умови сприяють високій ймовірності виникнення та розповсюдження пожеж в екосистемах.
У неділю у Святошинському районі Києва по вулиці Верховинній рятувальники ліквідували пожежу у лісопарковій зоні.


На відкритій території сталося загоряння трави та чагарників на двох осередках. Пожежу ліквідовано о 16:18 на площі 600 кв. м.
За високих температур та сухості вогонь поширюється дуже швидко, з сухостою та лісосмуги перекидається на будинки та житлову зону.
Пожежникам важливо вчасно його загасити. Подивіться на фото ДСНС і уявіть, як непросто гасити вогонь у важкому захисному спорядженні, коли на вулиці температура повітря доходить до + 40 градусів за Цельсієм.

Причини пожежі встановлюють правоохоронці, але до того її ліквідовують саме вогнеборці, часто ризикуючи життям і здоров’ям.


Як повідомляють у Головному управлінні ДСНС у місті Києві основні причини таких пожеж — це необережне поводження з вогнем та підпали.
Будьте відповідальними. Не розводьте багаття у місцях, що не передбачені для цього.
Рятувальники вкотре нагадують, щоб запобігти пожежам в екосистемах:
- не залишайте вогнища без нагляду;
- уникайте спалювання сміття або листя на відкритих територіях;
- терміново телефонуйте по лінії 101 або 1️12 про виявлені осередки загоряння.
З введенням воєнного стану в усіх регіонах України з міркувань безпеки діють обмеження, встановлені місцевими військовими держадміністраціями.
Зокрема, заборонили відвідувати ліси, користуватись плавзасобами на водних об’єктах, обмежені чи забороні відвідування окремих туристичних маршрутів і об’єктів тощо.
«Вечірній Київ» повідомляв про те, що муніципальна охорона запровадила у лісопаркових зонах столиці велопатрулі.
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»