Відкрили ситуаційний центр Дніпровської річкової флотилії

Під час відкриття. ФОТО: «Повернись живим»
Під час відкриття. ФОТО: «Повернись живим»

За допомогою донатів громадян фонд «Повернись живим» зміг облаштувати такий центр.

Його відкрили спеціально до Дня Військово-Морських Сил. У Фонді розповіли подробиці.

«Основна мета центру — збір розвідувальної інформації щодо ситуації на річці Дніпро та її притоках — від білоруського кордону до міста Очаків. Раніше подібного центру не існувало, а вся необхідна розвідувальна інформація надходила розрізнено. Нині ж — ситуаційний центр акумулюватиме всі необхідні розвіддані, зокрема, і про переміщення військових об’єктів. Цей проєкт тривав (!) близько 8 місяців, а його вартість склала понад 15,5 мільйонів гривень ваших донатів», — йдеться у повідомленні.

Крім того, наголошується, що один із пріоритетних напрямів роботи «Повернись живим» — обладнання подібних ситуаційних центрів та командних центрів управління.

У Фонді стверджують, що на лінії фронту, напевно, понад 70% всіх командних пунктів, які є в бригадах чи оперативних командуваннях, — обладнані силами Фонду.

«Сьогодні відкрили центр Командування річкової флотилії. І завдяки підтримці тисяч небайдужих, забезпечили його всією необхідною технікою та обладнанням для того, щоб військовослужбовці мали змогу здійснювати управління та координацію між військами, які належать до річкової флотилії», — розповідає Олег Карпенко, заступник директора Фонду «Повернись живим».

***

На Дніпровських водосховищах Річкова флотилія ВМС ЗС України провела масштабні навчання.

Захід проводився із залученням катерів, що надійшли за програмою міжнародної технічної допомоги та у взаємодії з іншими підрозділами Сил оборони України. Про це повідомили в Управлінні комунікацій Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України.

Катерина НОВОСВІТНЯ, «Вечірній Київ»