АВАКОВ Арсен Борисович

Арсен Аваков
Арсен Аваков

Колишній міністр внутрішніх справ України

Арсен Аваков народився 2 січня 1964 року в Баку (Азербайджан).

У 1988 році закінчив Харківський політехнічний інститут за спеціальністю «Автоматизовані системи управління», інженер-системотехнік. З 1987 по 1990 рік працював інженером у Всесоюзному науково-дослідному інституті з охорони вод (м. Харків).

У 1990 році заснував одне з перших в Україні акціонерних товариств – АТ «Інвестор», де обіймав посаду президента. У 2002-му обраний членом виконавчого комітету Харківської міської ради. Під час виборчої кампанії у 2004 році був заступником керівника Харківського регіонального штабу кандидата в Президенти України Віктора Ющенка, першим заступником голови Харківського регіонального Комітету національного порятунку. У 2005 році обраний до Ради партії Народний союз «Наша Україна», член президії партії.

У тому ж році призначений головою Харківської обласної державної адміністрації. У 2010-му подав у відставку з посади, протестуючи проти системних кроків Віктора Ющенка з підтримки Віктора Януковича на президентських виборах. У 2010-му вступив до партії «Батьківщина» та прийняв пропозицію Юлії Тимошенко очолити Харківську обласну організацію цієї політичної сили. Депутат Харківської обласної ради V і VI скликань.

З вересня 2011 по грудень 2012 року перебував в Італії через кримінальне переслідування режимом Януковича за опозиційну діяльність. Запит України в Інтерпол про екстрадицію Арсена Авакова був відхилений Римським апеляційним судом 18 жовтня 2012 року. У рішенні суду констатується політичний характер кримінального переслідування та зафіксований факт вибіркового правосуддя в Україні.

З 2012 по 2014 рік – народний депутат VII скликання. Один з комендантів Євромайдану. З лютого 2014 по 15 липня 2021 року Арсен Аваков очолював Міністерство внутрішніх справ. Пішов з посади за власним бажанням. Заслужений економіст України. Одружений, є син.

Всі публікації з Арсеном Аваковим