Анастасія Цибуляк
Екоамбасадорка, засновниця компанії Glossary Organic Products
Сторінка автора у Instagram:

50 добрих справ, які допоможуть виховати в дітях бажання допомагати іншим

Розбираємося, як прищеплювати гарні звички з дитинства.

Діти – дзеркала поведінки й цінностей батьків. Вони роблять не те, що їм кажуть дорослі, а те, що бачать вдома. 

Ми з чоловіком виховуємо 2 дочок, тому дуже ретельно слідкуємо за власними звичками та нашими сімейними традиціями. Наприклад, кожні вихідні я з дітьми готую сирну запіканку без борошна за нашим фірмовим рецептом. Дівчатка у чотири руки змащують форму, замішують усі інгредієнти і відправляють страву у духовку. Так моя любов до кулінарії передається й донькам.

Щоб розвивати в дітях ековідповідальність, вдома ми сортуємо сміття й висаджуємо навесні дерева. Якщо хочеш прищепити хорошу звичку – покажи як це робиться на власному прикладі. 

Легше за все навчити дітей чомусь новому і корисному у природний для них спосіб – через гру. Знаючи це, Національна скаутська організація «Пласт» розробила унікальну ігрову скретч-карту «50 добрих справ» з відповідними завданнями, за допомогою яких діти не тільки навчаються новому, але й зрозуміють, що таке благодійність і наскільки просто допомагати, докладаючи мінімум зусиль. 

Карта складається з 50 захисних скретч-полів, які треба стерти, щоб виконати всі завдання. Одне завдання - одна добра справа. Вони мають три рівні складності: легкий, середній та складний. Зробити комплімент другу й піднести неочікуваний подарунок відносяться до завдань з легким рівнем складності. Допомогти приготувати обід, навчитися сортувати сміття, написати листа або зробити малюнок для наших військовослужбовців на фронті – до завдань із середнім рівнем складності. Зробити годівницю для птахів та наповнювати її зерном, посадити дерево й доглядати за ним, заробити гроші власною працею і пожертвувати частину на улюблену благодійність - завдання складного рівня. Після виконання кожної справи потрібно стерти її захисний шар. Для деяких завдань не обійтися без допомоги дорослих, які можуть приєднатися до доброго челленджа, направляючи та підтримуючи дітей.

Для нас карта стала справжньою знахідкою. Ми придбали дві і дівчата потроху виконують завдання. Їх забавляє процес: їм подобається бачити добрі справи, які вони роблять щодня, прагнучи якомога швидше стерти усі 50 полів. Завдання ми виконуємо не поступово, переходячи від простих до складних, а в хаотичному порядку. Найулюбленішим виявилась організація концерту або вистави з розробкою афіші й білетів. У цьому мої доньки майстрині, оскільки вони співають, грають на фортепіано, малюють, займаються художньою гімнастикою та балетом. Тому при підготовці цього завдання, вони підключають усі свої таланти та вміння. Такі театральні постановки можуть і дітей розважити, знявши напругу після школи, і дорослих. Коли додому приходять гості, наймати аніматорів не доводиться: дівчатка із задоволенням демонструють свою шоу-програму. Окрім того, вони є прикладом для інших діток, які до нас приходять, які наочно бачать: якщо багато працювати та займатися улюбленою справою – можна досягти гарних результатів. 

Я завжди беру участь в реалізації усіх ідей доньок: допомагаю обрати репертуар і скласти образ. Мені здається, що участь батьків у подібних речах критично важлива. Наші діти сповнені креативу й абсолютно нового погляду на багато речей, тому важливо заохочувати такі починання. Треба уважно їх слухати, підтримувати та хвалити. Дорослі часто зашорені на відміну від дітей, які відкриті цьому світу. Дякуючи своїм донькам, я відкриваю для себе кожен день багато нового, надихаюсь та зростаю разом з ними. І карта «50 добрих справ» дає ще більше можливостей для цього, головне розказати дітям правила гри, щоб все виконувалося чесно. 

Мої дівчатка завжди з великим інтересом відносяться до того, що їм дарують. Коли я дала їм карти й пояснила, що окрім гри ми ще зробимо багато добрих справ, таким чином роблячи приємно нашим рідним, близьким і навіть природі – вони швиденько включились у процес. Їм хотілося якомога швидше виконати завдання і відзвітувати, що вони впоралися з усіма 50 добрими справами. Тим паче ще один заохочувальний бонус за виконання всіх завдань - можливість взяти участь у конкурсі від «Пласту» і отримати призи. Для цього потрібно надіслати організаторам фото скретч-карти з виконаними завданнями до 17 травня 2021 року. 

Пропоную вам також не тягнути і замовити карти на сайті. Завдяки фінансовій підтримці благодійного фонду Zagoriy Foundation це абсолютно безкоштовно. 

Ми багато вкладаємо в освіту дітей, намагаємося створити для них правильне, на нашу думку, оточення. Теж саме стосується корисних звичок. Навчити дітей робити добрі справи дуже просто і вкрай корисно для спільного майбутнього – нашого і планети.

Більше інформації про проєкт - за посиланням.