Департамент транспортної інфраструктури КМДА

Професіонали галузі: працівники-легенди столичних автопарків

До Дня автомобіліста і дорожника продовжуємо серію публікацій «Професіонали галузі». Сьогодні хочемо познайомити із людьми, які майже півстоліття віддали роботі для перевезення мільйонів пасажирів громадського транспорту. Та, окрім щоденної праці, здійснили справжній подвиг, рятуючи тисячі людей, що опинилися в біді.

Кожного дня, за гарної погоди та в дощ і сніг, о 06:00 годині ранку і аж до півночі з автопарків КП «Київпастранс» виходить на маршрути громадський транспорт, щоб везти своїх пасажирів. 

Директор одного з них – п’ятого – Асніс Євген Юхимович майже 50 років безперервно працює в системі міського громадського транспорту. І за свою самовіддану працю удостоєний Почесного звання «Заслужений працівник транспорту України». 

Трудовий шлях в КП «Київпастранс» Євген Юхимович розпочав у 1972 році після закінчення Київського автомобільно-дорожнього інституту. Пройшов шлях від інженера і начальника автоколони до директора автобусного парку спочатку № 4, а потім № 5.

«За більше ніж 40 років своєї роботи у КП «Київпастранс» я став учасником великих змін, яких зазнала автотранспортна галузь - змінювались технології та стандарти якості, покращувались умови пасажирських перевезень. Зараз мені приємно випускати на маршрути нові автобуси з низькою підлогою, кондиціонерами, електронними системами. Це вже далеко не те, що 40 років тому. Я радий, що можу бути частиною цих змін і передавати досвід молодим»,- зазначає Євген Юхимович.

За час роботи в транспортній сфері міста Євген Юхимович заслужив залізний авторитет не лише з боку колег. Він був серед тих, хто в перші дні після трагедії на Чорнобильській АЕС силами столичних автопарків на міських автобусах вивозили жителів Прип'яті із зони лиха.

Легендою столичної автотранспортної галузі вважають колеги колишнього директора автобусного парку №6 Паламарчука Василя Юхимовича. Він став наймолодшим серед директорів столичних автопарків – тоді йому виповнилось 33 роки. 

Майже 40 років свого трудового життя Василь Юхимович віддав громадському транспорту Києва. Починаючи з 1977 року, коли закінчив Київський автомобільно-дорожній інститут, почав обіймати посади інженера лабораторії, механіка автоколони, начальника гаража, а з 1981 року переведений до автобусного парку № 6, директором якого призначений згодом і який очолював аж до жовтня 2014 року. 

За його керівництва в автопарку вдосконалювалась робота технічної служби та служби експлуатації, запрацював інформаційно-розрахунковий центр.

Василь Юхимович Паламарчук – також учасник ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС. Пліч-о-пліч з іншими дорожниками міста у складі зведеної автоколони столичних автопарків евакуйовував жителів Прип'яті. 

«Після інституту хотів розвивати транспортну галузь у віддалених районах країни, але за направленням залишився в Києві і на початку 80-х долучився до створення нового автобусного парку – №6. Багато чого було – в тому числі і Чорнобиль, коли наш автопарк у зведеній колоні евакуйовував людей з Прип’яті. Питання вибору навіть не стояло – ми розуміли, на що йдемо. Розуміли масштаб лиха, хоч тоді багато чого замовчувалось»,- згадує Василь Юхимович.

За це нагороджений «Почесною грамотою» Президії Верховної Ради УРСР. У 2000 році рішенням колегії Міністерства транспорту України Василь Юхимович нагороджений знаком «Почесний працівник транспорту України», в 2001 році Указом Президента України присвоєно почесне звання «Заслужений працівник транспорту України».